GUS przeprowadzi w czerwcu badanie pogłowia świń

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
28-05-2024,12:40 Aktualizacja: 28-05-2024,12:45
A A A

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 28 czerwca przeprowadzi na terenie całej Polski badanie statystyczne pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego. Otrzymane wyniki posłużą do kształtowania polityki rolnej i żywnościowej kraju - poinformował we wtorek GUS.

Osoby fizyczne, których gospodarstwa rolne zostały wylosowane do ww. badania, mogą udzielić informacji samodzielnie poprzez wypełnienie formularza przez Internet od 1 do 5 czerwca 2024 r., dostępnego na stronie: https://badaniarolne2024.stat.gov.pl.

Aby wziąć udział w badaniu on-line, należy zalogować się za pomocą loginu z listu prezesa GUS oraz numeru PESEL użytkownika gospodarstwa rolnego.

Informacji można udzielić także, rozmawiając z ankieterem w trakcie wywiadu telefonicznego lub kontaktu bezpośredniego w dniach 6 – 28 czerwca.

upemi, borkowski, hodowla trzody, wieprzowina

Branża mięsna: mamy zapaść w hodowli świń, z eksportera staliśmy się importerem

Pogłowie trzody chlewnej w Polsce zmniejszyło się w ciągu 20 lat z 18,5 mln sztuk do niespełna 9 mln. Nie tylko straciliśmy rynki zagraniczne, ale zaczynamy przegrywać na własnym - powiedział PAP wiceprezes Unii Producentów i...

Osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej mogą udzielić wymaganych informacji poprzez samodzielne wypełnienie przez internet od 1 do 14 czerwca formularza dostępnego na stronie: https://badaniarolne2024.stat.gov.pl lub poprzez rozmowę z ankieterem w trakcie wywiadu telefonicznego od 17 do 28 czerwca.

Aby wziąć udział w badaniu on-line, należy zalogować się za pomocą danych uwierzytelniających z Portalu Sprawozdawczego GUS.

Ankieterzy GUS będą zbierali informacje na temat pogłowia świń, zmian zachodzących w gospodarstwie w ciągu minionych 6 miesięcy (urodzenia, padnięcia, sprzedaży czy uboju świń), produkcji żywca wieprzowego, rasy świń, cen zakupu i dzierżawy ziemi.

Celem badania jest pozyskanie rzetelnych danych, które zostaną wykorzystane do analizy zmian w produkcji zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie. Otrzymane wyniki posłużą do kształtowania polityki rolnej i żywnościowej kraju. Korzystać z nich będą instytucje rządowe i samorządowe, naukowcy, ale także sami rolnicy, dla których mogą być one wskazówką przy podejmowaniu decyzji gospodarczych - wyjaśnił GUS.

Poleć
Udostępnij