Projekt ma pomóc gospodyniom w robieniu przelewów przez internet

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
15-11-2022,8:05 Aktualizacja: 15-11-2022,12:44
A A A

Blisko 100 Kół Gospodyń Wiejskich uczestniczy w szkoleniu pilotażowym projektu, który ma przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu i pomóc m.in. w robieniu przelewów przez internet - mówił Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa na inauguracji w Golądkowie na Mazowszu "Cyfrowego Koła Gospodyń Wiejskich".

Projekt realizowany jest przez "Edukację Bez Barier - Fundację Na Rzecz Rozwoju Edukacji w Polsce", we współpracy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

koła gospodyń wiejskich, ARiMR, kultura ludowa, rozwój obszarów wiejskich

Pieniądze płyną na konta kół gospodyń wiejskich

Do 30 września koła gospodyń wiejskich miały czas na złożenie w ARiMR wniosków o przyznanie pomocy na działalność statutową. Dokumenty wpłynęły od blisko 11,4 tys. KGW, a wnioskowana kwota wsparcia to 62,75 mln zł. Agencja weryfikuje złożone...

Szef resortu wskazał, że dzięki takim działaniom możliwe jest szerokie upowszechnianie wiedzy cyfrowej. Wyjaśnił, że w szkoleniu pilotażowym bierze udział 100 Kół Gospodyń Wiejskich. - Dążymy, żeby z tego szkolenia korzystały wszystkie Koła w Polsce - zaznaczył.

Wiceminister Anna Gembicka zwracając się do przedstawicielek KGW wyraziła nadzieję, że nowe narzędzia cyfrowe pomogą jeszcze lepiej promować kulturę lokalną. Podkreśliła, że rząd wspiera KGW na różne sposoby.

Jak przekazał resort rolnictwa i rozwoju wsi, projekt zrealizowano przy ponad 3,7 mln zł wsparcia z Funduszy Europejskich. "Zadaniem projektu jest wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, które angażują lokalną społeczność w kultywowanie pamięci o miejscowych tradycjach i folklorze i od lat cieszą się dużą popularnością" - wyjaśniono.

"Koła Gospodyń Wiejskich są na różnym poziomie edukacji cyfrowej. Projekt ma przyczynić się do przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu i pomagać w codziennym życiu, także w takich prozaicznych czynnościach, jak robienie przelewów przez Internet" - napisał jeszcze na Twiterze Henryk Kowalczyk.

W Polsce działa ok. 11 tys. Kół Gospodyń Wiejskich.
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE