Niskie pensje w KRUS. Jest deklaracja o podwyżkach

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
08-04-2023,8:50 Aktualizacja: 08-04-2023,8:52
A A A

Wypłata podwyżek wynagrodzeń dla pracowników zaplanowana jest na początek maja – zapowiedziała w kontekście pensji w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wiceminister rolnictwa Anna Gembicka.

„Od kilku lat pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zgłaszają problem wysokości swoich wynagrodzeń. Postępująca inflacja powoduje spadek realnych wartości płac przy coraz większej ilości skomplikowanej pracy. Swoje wynagrodzenia niejednokrotnie porównują z tymi w innych instytucjach, które przeważnie są wyższe” – wskazywała w interpelacji posłanka Krystyna Skowrońska (PO).

płace w ARMR, Ryszard Bartosik, ARiMR, interpelacje poselskie

Budżet płacowy w ARiMR. Urzędnicy dostaną podwyżki?

O nieco ponad 10 proc. mają wzrosnąć w przyszłym roku środki na wynagrodzenia w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O kwestie podwyżek pensji w Agencji pytali ostatnio posłowie w drodze składanych interpelacji. Jak podkreślali,...

W odpowiedzi na jej pytania dotyczące m.in. średniej płacy w Kasie, ministerstwo rolnictwa podaje, że średnie wynagrodzenie brutto pracowników zatrudnionych w KRUS (wg angaży) na 3 kwietnia 2023 roku wynosiło 4654,82 zł.

„Obecnie trwają intensywne prace dotyczące określenia wysokości podwyżki wynagrodzeń dla pracowników KRUS. Wypłata podwyżek wynagrodzeń dla pracowników zaplanowana jest na początek maja br.” – deklaruje Anna Gembicka.

Jak dodaje, zgodnie z ustawą budżetową na rok 2023, nastąpił wzrost funduszu wynagrodzeń w rolniczym ubezpieczycielu o 17,1 proc. w stosunku do roku 2022.

„Środki te zostaną przeznaczone na podwyżki płac pracowników KRUS” – zapewnia wiceszefowa resortu rolnictwa.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!