Kukurydzy będzie więcej niż oczekiwano

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PKO Bank Polski, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-09-2018,8:10 Aktualizacja: 03-09-2018,8:15
A A A

Eksperci Międzynarodowej Rady Zbożowej - mimo gorszych oczekiwań zbiorów w UE - podnieśli prognozy światowej produkcji kukurydzy z 1,052 do 1,064 mld t (+1,9 proc.).

Jeśli przewidywania sprawdzą się będzie to drugi wynik w historii, choć o 2,1 proc. niższy do rekordu w sezonie 2016/17 - informują analitycy PKO Banku Polskiego. Nieznacznego wzrostu zbiorów oczekuje się w krajach Ameryki Centralnej i Północnej (0,07 proc.).

kukurydza, powiat moniekci

Choroby liści kukurydzy i ich zwalczanie

W ostatnich latach na plantacjach kukurydzy przybywa zagrożeń ze strony chorób grzybowych liści, które w sprzyjających warunkach potrafią opanować wszystkie rośliny, niszcząc znaczną część blaszek liściowych, co prowadzi do obniżenia...

Jest to duża zmiana w stosunku do wcześniejszych, lipcowych prognoz, które wskazywały na spadek produkcji w tym regionie o 2,7 proc.

Szczególnie poprawiły się oczekiwania zbiorów kukurydzy w USA z uwagi na sprzyjające warunki atmosferyczne.

Wzrost światowej produkcji kukurydzy nie będzie jednak w stanie pokryć rosnącego zapotrzebowania na świecie. Większe zużycie na pasze w USA, Argentynie i Brazylii, związane z rozwojem produkcji zwierzęcej, doprowadzi do zmniejszenia zapasów u głównych eksporterów.

Mimo to, rezerwy będą wyższe niż oczekiwano, a prawdopodobny wzrost cen łagodniejszy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Czwartek, 15 listopada Godz:
Imieniny: Alberta, Leopolda