Lewe pestycydy w ofercie. Zmasowana akcja służb

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
08-04-2019,8:45 Aktualizacja: 08-04-2019,8:58
A A A

Policjanci, inspektorzy ochrony roślin i funkcjonariusze celno-skarbowi w ramach międzynarodowej akcji Silver Axe IV kontrolowali w powiecie kłodzkim (woj. dolnośląskie) miejsca obrotu pestycydami. Były nieprawidłowości.

W jednym ze sklepów ujawniono wprowadzone do obrotu środki ochrony roślin bez wymaganego wpisu do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

pestycydy, handel nielegalnymi środkami ochreony roślin, kas, busko zdrój, piorin.

Lewe pestycydy w... sklepie. Ruszyło policyjne śledztwo

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie) zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o wprowadzanie do obrotu podrabianych środków ochrony roślin. Miał sprzedawać preparaty do jednego z okolicznych sklepów....

Oferujący produkty do sprzedaży nie miał ponadto wymaganego szkolenia z zakresu doradztwa dotyczącego tych środków oraz ich stosowania.

- Zabezpieczone środki zostały przekazane do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, który w tej sprawie przeprowadzi postępowanie. Za łamanie przepisów prawa wynikających z tego rodzaju działalności grozi bardzo wysoka grzywna - podkreśla podinsp. Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Wspólnie z kłodzkimi policjantami działali funkcjonariusze celno-skarbowi i inspektorzy ochrony roślin i nasiennictwa. Na terenie powiatu skontrolowali szereg sklepów, punktów sprzedaży na bazarach i innych miejsc, gdzie handluje się pestycydami.

Chodziło o ujawnianie przestępstw i wykroczeń związanych z nielegalnym obrotem takimi środkami, co jest celem międzynarodowej akcji Silver Axe (prowadzonej pod patronatem EUROPOLU - Europejskiego Urzędu Policji). Obecnie realizowana jest już jej czwarta edycja.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!