Wypompowali paliwo z ciągników rolniczych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
25-10-2021,15:00 Aktualizacja: 25-10-2021,15:01
A A A

24- i 29-latek ukradli z prywatnej posesji 100 litrów paliwa. Olej napędowy wypompowali z ciągników rolniczych, ale wpadli już w ręce policji.

Do kradzieży doszło na terenie gminy Grabów (pow. łęczycki, woj. łódzkie). Nieznani sprawcy pod osłoną nocy weszli na teren prywatnej posesji i z traktorów wypompowali 100 litrów oleju napędowego wartego blisko 600 złotych.

złodziej elementów maszyn rolniczych, kradzieże w gospodarstwach, gmina Płużnica, powiat wąbrzeski

Ukradł części maszyn rolniczych, ale zostawił... swoje dane

Bardzo ułatwił pracę policjantom złodziej elementów maszyn rolniczych, który sprzedał łup na złom w jednym z punktów skupu. Podał tam swoje dane osobowe. Do stróży prawa wpłynęło zawiadomienie o kradzieży metalowych...

- Analizując zabezpieczone dowody, funkcjonariusze ustalili, że związek z przestępstwem ma dwóch mieszkańców powiatu łęczyckiego. Najpierw zatrzymali 29-latka, a kilka godzin później 24-latka, który pomagał mu w tym przestępstwie - relacjonuje st. asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

Śledczy udowodnili ponadto starszemu z mężczyzn, że miesiąc wcześniej na innej posesji wybił szybę w oknie pomieszczenia gospodarczego i ukradł klucze nasadowe warte 250 złotych.

- Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat - podsumowuje policjant.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj