Premier negocjuje budżet na rolnictwo. Nie pozwoli przekroczyć czerwonej linii

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
15-04-2019,13:05 Aktualizacja: 15-04-2019,13:49
A A A

- Unijny budżet na rolnictwo będzie odpowiadał naszym wyobrażeniom, jestem coraz bardziej co do tego przekonany - zapewnił w poniedziałek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

- Oczywiście twardo negocjujemy, wiemy, gdzie są nasze cienkie czerwone linie, których na pewno nie pozwolimy przekroczyć - podkreślał szef rządu na briefingu poświęconym negocjacjom unijnego budżetu na lata 2021-2027.

budżet ue, wspólna polityka rolna, wpr po 2020 roku, wyrównanie dopat bezpośrednich, phil hogan

Dopłaty bezpośrednie szybko nie będą wyrównane

Unijna polityka rolna, wyrównywanie dopłat oraz pomoc dla polskich rolników w razie bezumownego brexitu - to tematy jakie premier Mateusz Morawiecki omówił podczas z Philem Hoganem, unijnym komisarzem ds. rolnictwa. Rozmowy...

Przekonywał, że niedzielna dyskusja z Philem Hoganem, komisarz do spraw rolnictwa i jego urzędnikami, zajmującymi się polityką rolną była "niezwykle konstruktywna".

- Cieszę się, że mamy takiego partnera po drugiej stronie - oceniał. Partnera - dodał - który rozumie nasze postulaty, iż nie powinno dochodzić do "depopulacji obszarów wiejskich".

Premier zaznaczył, że podczas szczytu wyłożył polskie potrzeby w zakresie rolnictwa. - Potrzeby związane z hodowlą, z uprawą roślin, z dobrostanem zwierząt, z importem z Ukrainy, który czasami staje się nadmiarowy - mówił.

Omówiona została też, jak dodał premier, kwestia wzmacniania kontroli na granicy ukraińskiej, bo nasz wschodni sąsiad czasem wykorzystuje "pewne luki w przepisach".
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich