Mniej wieprzowiny w Chinach, ale globalnie będzie jej więcej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
17-04-2017,11:30 Aktualizacja: 17-04-2017,11:31
A A A

Wieprzowina nadal będzie utrzymywać tendencję wzrostową jeśli chodzi o produkcję tego mięsa. Według prognoz Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (USDA) w 2017 roku wzrost ten ma wynieść 1 proc.

Stany Zjednoczone, Brazylia i Rosja. To trzy kraje, które mają najbardziej zapracować na wzrost produkcji tego mięsa – informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej na podstawie informacji USDA.

Popyt na wieprzowinę w Stanach Zjednoczonych oraz rozwijający się w związku z tym eksport spowoduje, że będą one odpowiedzialne za ponad połowę przyrostu światowej produkcji tego mięsa.

wieprzowina, eksport wieprzowiny, sprzedaż wieprzowiny, podroby wieprzowe, przetwory wieprzowe

Rekordowy eksport wieprzowiny. Kierunek Azja

W 2016 roku Unia Europejska wyeksportowała na rynki krajów trzecich prawie 4 mln ton żywca, mięsa, podrobów i przetworów wieprzowych (w wadze produktu). To o 23 proc. więcej niż rok wcześniej. Eksperci Komisji Europejskiej...

Rosja mocno inwestuje w nowe technologie związane z sektorem trzodowym. Ponadto spodziewane są tam obfite plony zbóż, które wpłyną na niskie ceny pasz. Stąd właśnie biorą się prognozy wysokiej produkcji wieprzowiny w tym kraju.

Błędy popełniane w hodowli trzody chlewnej w tym kraju mogą jednak dość znacząco je zweryfikować. W Rosji cały czas mimo doskonałych warunków pokutuje bowiem socjalistyczny i niemal zupełnie nieefektywny model produkcji świń.

Brazylia zaczyna powoli wracać na dobre tory po skandalu, który spowodował poważny kryzys tamtejszego sektora mięsnego. Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych rośnie tam popyt wewnętrzny na to mięso co za chwilę przełoży się na większy eksport.

Pogłowie macior w Chinach czyli u największego producenta wieprzowiny na świecie prawdopodobnie znowu zmaleje. Mają na to wpłynąć nowe przepisy związane z ochroną środowiska. Dlatego mimo poprawy efektywności produkcji jej wielkość w tym roku może zmaleć.

Książki warte polecenia: Sygnały świń

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA