ASF. Niemcy zakończyli budowę płotu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
14-12-2020,11:50 Aktualizacja: 14-12-2020,10:44
A A A
Niemcy zakończyli budowę ogrodzenia między Brandenburgią a Saksonią. Płot ma zapobiec przemieszczaniu się zakażonych dzików i jest ważnym środkiem zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF).
 
Płot budowany w Saksonii został połączony z tym w Brandenburgii i tworzy on ochronę przed dzikami wzdłuż granicy z Polską.
 
Ogrodzenie graniczne jest ważnym środkiem kontroli wirusa ASF w Niemczech i jest obecnie budowane wzdłuż całej granicy polsko-niemieckiej – informuje portal 3trzy3.pl.
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

Niemiecki rynek świń w coraz gorszej sytuacji

Sytuacja w Niemieckiej branży trzody chlewnej wciąż pogarsza się. Cena tuczników spadła tam do 1,19 euro za kg wagi bitej ciepłej (wbc) i nie widać perspektyw na poprawę.    Ceny tuczników na europejskim rynku różnią...
 
W minionym tygodniu u naszego zachodniego sąsiada liczba przypadków ASF wzrosła do 240. Największą ich liczbę 225 przypadków stwierdzono w populacji dzików w Brandenburgii, a 15 w Saksonii.
 
Pierwszy chory dzik w Saksonii został zabity przez myśliwych 27 października. Po kilku dniach stwierdzono siedem padłych osobników zakażonych ASF. 
 
Po kolejnym selektywnym wyszukiwaniu padłych dzików, doszło siedem kolejnych przypadków. Dodatnie wyniki próbek uzyskane przez Państwowy Instytut Badawczy zostały potwierdzone przez Instytut Friedricha Loefflera, niemieckie laboratorium referencyjne. 
 
Wszystkie nowe przypadki wykryto w pobliżu rzeki Nysy na obszarze zagrożenia. W sumie zespoły poszukiwawcze znalazły około 70 tusz.
 
Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA