Sprawdź jak zmieniły się ceny w skupie drobiu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
27-09-2023,8:40 Aktualizacja: 27-09-2023,10:05
A A A
Ceny w krajowym skupie drobiu w drugim tygodniu września uległy niewielkiej korekcie. Gęsi tuczone podrożały, kurczęta i kaczki brojlery potaniały, a cena indyków nie uległa istotnej zmianie.
 
Notowania kurcząt brojlerów w okresie od 11 do 17 września w ciągu tygodnia spadły nieznacznie o 0,4% do wartości 5,26 zł za kg. Cena ta była jednocześnie o 2% niższa niż przed miesiącem oraz o 14% niż przed rokiem. 
 
Cena indyków, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ukształtowała się na poziomie zbliżonym do notowanego w poprzednim tygodniu i wyniosła 5,97 zł za kg. Indyki w ciągu miesiąca potaniały o 1%, a w ciągu roku ich notowania spadły aż o 31%.
 
chów klatkowy, Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, drobiarstwo, kury nieśne, Komisja Europejska, konsumenci, jaja

Klatkowy chów kur pozostanie w Polsce dominującym

Przymus likwidacji klatkowego chowu kur na terenie Unii Europejskiej zostanie wstrzymany. Przewodnicząca Komisji Europejskiej zadeklarowała, że nie będzie dążyła do zmian prawa, które miały go wprowadzić. Analizy wpływu modyfikacji...
Kaczki brojlery skupowano średnio po 7,16 zł za kg. Było to o 1% taniej niż tydzień wcześniej oraz o 2% niż przed miesiącem, a także o 3% niż w analogicznym okresie 2022 r.
 
Gęsi tuczone w ciągu tygodnia podrożały o 2% do wartości 15,58 zł za kg. Ich cena były o 0,4% niższa niż przed tygodniem oraz o 2% niż przed rokiem. 
 
W tym samym czasie tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 7,55 zł za kg. Było to o 6% taniej niż w poprzednim tygodniu i o 8% niż przed miesiącem. 
 
Cena tuszek indyków ukształtowała się na poziomie 13,84 zł za kg i była o 1% wyższa niż tydzień wcześniej oraz o 3% niż przed miesiącem. W odniesieniu do analogicznego okresu ubiegłego roku tuszki kurcząt patroszonych potaniały o 23%, a tuszki indyków o 6%.
 

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2023

Hoduj z głową świnie:

-ASF we Włoszech

-Okiem doradcy

-Co nowego w branży?

-Fitobiotyki dla świń

-Termowizja w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2023

Hoduj z głową bydło:

-Jak długi okres przejściowy przed porodem?

-CCM coraz popularniejszy

-Genetyka jest bazą

-Suchy TMR dla cieląt

-Warto powstać na rasy mięsne

PRENUMERATA