Dalsze spadki cen drobiu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
03-07-2023,15:20 Aktualizacja: 03-07-2023,10:29
A A A
Żywiec drobiowy w krajowych skupach w trzecim tygodniu czerwca potaniał. Obniżka cen dotyczyła wszystkich monitorowanych gatunków drobiu.
 
W Polsce w dniach od 12 do 18 czerwca odnotowano spadek cen wszystkich monitorowanych gatunków żywca drobiowego. 
 
Zakłady drobiarskie, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, skupowały kurczęta brojlery średnio po 5,60 zł za kg. Cena ta była o 4 gr za kg niższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 2% niż przed miesiącem. 
 
HPAI, grypa ptaków, ognisko HPAI, Inspekcja Weterynaryjna, hodowcy drobiu, bioasekuracja, WOAH

HPAI. Polska złożyła deklaracje o uwolnienie od grypy ptaków

Główny lekarz weterynarii poinformował o złożeniu do Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (WOAH) deklaracji o odzyskaniu statusu kraju wolnego od wysoce zjadliwej grypy ptaków z dniem 25 czerwca 2023 r. Zgodnie z art. 10.4.6 Kodeksu...
 
Za indyki płacono średnio 7,70 zł za kg, czyli o 3% mniej niż tydzień wcześniej oraz o 10% niż przed miesiącem. Cena kaczek brojlerów ukształtowała się na poziomie 7,70 zł za kg i była o 1 gr za kg niższa niż przed tygodniem oraz o 1 gr za kg wyższa niż uzyskiwali producenci przed miesiącem.
 
W trzecim tygodniu czerwca kurczęta brojlery oraz indyki były odpowiednio o 8,5% i 11% tańsze niż przed rokiem, a kaczki brojlery były o 5% droższe. 
 
Tuszki kurcząt patroszonych z szyjami w ciągu tygodnia potaniały o 2%, a ich cena ukształtowała się na poziomie 8,88 zł za kg. Notowania te były o 6% niższe niż przed miesiącem oraz o 3% niż przed rokiem. 
 
Tuszki indyków patroszonych zbywano średnio po 15,39 zł za kg. Ich cena była o 5% wyższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 6% niż przed miesiącem. Cena tego asortymentu była jednocześnie o 5% wyższa niż przed rokiem.
 

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA