Ceny kurcząt brojlerów i indyków spadły

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
25-10-2022,11:55 Aktualizacja: 25-10-2022,10:40
A A A
Rynek żywca drobiowego w drugim tygodniu października odnotował zmiany cen. Kurczęta oraz indyki potaniały, a notowania gęsi tuczonych i kaczek brojlerów wzrosły. 
 
Kurczęta brojlery w krajowym skupie w dniach 10-16 października potaniały w ciągu tygodnia o 1% do wartości 6,08 zł za kg. Cena ta była 0,5% niższa niż przed miesiącem oraz o 54% wyższa niż przed rokiem. 
 
Cena indyków wyniosła średnio 8,75 zł za kg. Była ona o 1 gr za kg niższa niż przed tygodniem oraz o 2% wyższa niż przed miesiącem i o 79% niż w tym samym okresie ubiegłego roku. 
 
chów gęsi kieleckiej, Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich, PROW 2014-2020

Gęsi to szansa na dodatkowy dochód. Zwłaszcza w małych gospodarstwach

"Przywrócenie tradycji chowu gęsi kieleckiej w małym gospodarstwie rolnym" - to nazwa projektu, do realizacji którego przystąpił Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Zakładana kwota...
W drugim tygodniu października gęsi tuczone skupowano średnio po 15,94 zł za kg. Ich cena była o 2 gr za kg wyższa niż na początku października, ale o 3 gr za kg niższa niż przed miesiącem. Jednocześnie gęsi były o 64% droższe niż przed rokiem. 
 
Cena kaczek brojlerów ukształtowała się na poziomie 7,49 zł za kg. Było to o 1 gr za kg więcej niż przed tygodniem i o 10 gr za kg niż przed miesiącem. Kaczki brojlery były jednocześnie o 51% droższe niż przed rokiem. 
 
Zakłady drobiarskie w drugim tygodniu października zbywały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 7,79 zł za kg. Było to o 7% taniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 20% niż przed miesiącem. 
 
Tuszki indyków zbywano po 14,72 zł za kg. Cena ta była taka sama jak przed tygodniem oraz o 3 gr za kg niższa niż przed miesiącem. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem tuszki kurcząt patroszonych były droższe o 46%, a tuszki indyków o 36,5%.
  

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2022

Hoduj z głową świnie:

-Apelują do ministra

-Co na start tuczu?

-Będzie więcej ognisk ASF?

-Dezynfekcja na sucho

-Co się dzieje w branży?

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2022

Hoduj z głową bydło:

-Delikatne jersyki

-Zysk z mleka i z pierwiastek

-Odmiana ma znaczenie

-Dba o rozród i szybki postęp

-Niedoceniona słoma

 

PRENUMERATA