Paszporty dla bydła będą tańsze

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: ARiMR (em) | redakcja@agropolska.pl
02-02-2021,10:30 Aktualizacja: 02-02-2021,10:40
A A A

Od 12 lutego wydanie paszportu dla bydła będzie kosztować 1 złoty zamiast 1,33 zł. Do 2 zł wzrośnie natomiast opłata za otrzymanie duplikatu - wcześniej było to... 1,33 zł.

O zróżnicowanie cen paszportów i duplikatów dla bydła od dłuższego czasu postulowali posiadacze zwierząt. Zmiana wysokości opłat związana jest z wejściem w życie nowego rozporządzenia ministra rolnictwa.

cena bydła, skup żywca wołowego, wołowina, ceny w Polsce,

Bydło w skupie sukcesywnie drożeje

Cena żywca wołowego w trzecim tygodniu stycznia kolejny raz wzrosła. Była ona o 1% wyższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 8% niż w tym samym okresie ubiegłego roku.   Żywiec wołowy w dniach 18-24 stycznia bieżącego roku podrożał o 1 %, a jego...

Opłata za doręczenie paszportu (przesyłką poleconą za potwierdzeniem odbioru) przez Pocztę Polską wynosi natomiast 8,50 zł.

Pieniądze należy wpłacić przed wydaniem paszportu bydła lub jego duplikatu oraz przed ich doręczeniem. Opłatę można uiścić w biurze powiatowym ARiMR lub przelewem na rachunek bankowy: BGK Nr: 46 1130 1017 0000 3160 0020 0013

Dotyczy on przyjmowania wpłat od hodowców z całego kraju, niezależnie od tego, w jakim biurze powiatowym Agencji są składane zgłoszenia.

Paszporty dla bydła są wystawiane przez ARiMR po otrzymaniu od rolnika poprawnego i kompletnego zgłoszenia zwierzęcia do rejestru. Na podstawie informacji o zarejestrowanych zwierzętach w systemie IRZ każda sztuka bydła zaopatrywana jest w paszport.

Dokument jest zabezpieczony hologramem, na którym widnieje logo ARiMR oraz unikatowy numer. Naklejany jest na paszport w biurach agencji przed wydaniem go posiadaczowi bydła.

Zgłoszenie bydła do rejestru można dokonać przy użyciu aplikacji Portal IRZplus, bądź na formularzu - osobiście w biurze (pozostawić we wrzutni przy wejściu) lub wysłać pocztą.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA