Bydło w skupie sukcesywnie drożeje

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
02-02-2021,9:20 Aktualizacja: 02-02-2021,9:22
A A A
Cena żywca wołowego w trzecim tygodniu stycznia kolejny raz wzrosła. Była ona o 1% wyższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 8% niż w tym samym okresie ubiegłego roku.
 
Żywiec wołowy w dniach 18-24 stycznia bieżącego roku podrożał o 1 %, a jego cena ukształtowała się na poziomie 6,70 zł za kg. Była ona jednocześnie o 2% wyższa niż przed miesiącem oraz o 8% niż przed rokiem. 
 
W trzecim tygodniu stycznia, jak informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ćwierćtusze wołowe kompensowane z buhajków do 2 lat sprzedawano średnio po 13,84 zł za kg. 
 
pogłowie bydła, krowy mleczne, krowy mięsne, cielęta, jałówki, buhaje, GUS, ceny żywca, ceny mleka, import bydła

Pogłowie bydła w 2020 r. Czy liczba krów wzrosła?

Pogłowie bydła w grudniu ubiegłego roku, według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego, było 0,3% wyższe o w stosunku do tego samego miesiąca w 2019 r. Wzrost pogłowia wystąpił jedynie w grupie bydła w wieku 1-2 lat życia....
Cena ta była o około 1% wyższa niż tydzień wcześniej, a także o 1% niższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku cena ta wzrosła o 8%.
 
Według danych z 26 stycznia średnia ceny skupu byków w wadze żywej wynosiła 7,44 zł za kg i była o 4 gr za kg wyższa niż w poprzednich notowaniach. 
 
Jałówki w ciągu tygodnia podrożały o 3 gr za kg do wartości 6,82 zł za kg, a cena krów utrzymała się na poziomie 4,80 zł za kg.
 
Byki w rozliczeniu poubojowym (wbc) skupowano średnio po 13,64 zł za kg. To o 2 gr za kg drożej niż w poprzednich notowaniach.
 
Cena jałówek ukształtowała się na poziomie 13,10 zł za kg i była o 7 gr za kg wyższa, a krów wyniosła 10,83 zł za kg, to o 6 gr za kg więcej niż uzyskiwali producenci przed tygodniem. 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA