Syngenta przeciwdziała zmianom klimatu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
23-10-2019,10:20 Aktualizacja: 23-10-2019,10:16
A A A

Syngenta przez najbliższe 5 lat przeznaczy 2 miliardy USD na innowacje służące rozwojowi rolnictwa zrównoważonego, aby pomóc rolnikom w walce ze wzrastającymi zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

Erik Fyrwald, Prezes Syngenty podczas nowojorskiego szczytu nt. Zrównoważonego Rozwoju wyjaśni, na czym będą polegały nowe cele firmy, w tym plan wdrażania dwóch nowych technologii rocznie.

Inwestycja ta pomoże firmie osiągnąć nowy cel w zakresie zrównoważonego rozwoju, jakim jest coroczne wprowadzanie na rynek co najmniej dwóch przełomowych technologii, które zredukują wpływ rolnictwa na klimat i pomogą w zapewnieniu wystarczającej ilości pożywienia mieszkańcom ziemi.

rolnicy w Niemczech, protest, ograniczenie użycia nawozów azotowych, traktory

Rolnicy w Niemczech też protestują. Poszło o nawozy azotowe

Niemieccy rolnicy pojawili się dzisiaj (22 października) między innymi w centrum Berlina oraz Bonn. Jak informuje portal Euractiv.pl do stolicy Niemiec wjechało ponad 200 traktorów, a do Bonn, gdzie znajduje się siedziba ministerstwa...

Prezes Syngenty Erik Fyrwald ogłosił także, że inwestycjom w badania na rzecz zrównoważonego rolnictwa towarzyszyć będą działania zmierzające do redukcji emisji dwutlenku węgla o 50 proc. do 2030 r. W ten sposób firma chce wesprzeć cele Porozumienia Paryskiego w sprawie klimatu. Zobowiązanie Syngenty zostało zweryfikowane i poparte przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi).

- Rolnictwo odgrywa obecnie kluczową rolę w światowych działaniach na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Syngenta zobowiązuje się zwiększyć tempo swoich innowacji, aby znaleźć lepsze i bezpieczniejsze rozwiązania zapobiegające zmianie klimatu i utracie bioróżnorodności - mówi Erik Fyrwald.

2 miliardy USD zostaną przeznaczone na programy oraz technologie, które będą miały istotny wpływ na rozwój zrównoważonego rolnictwa. Należą do nich m.in. właściwie wykorzystanie ziemi uprawnej, zapobieganie erozji gleby oraz integrowana ochrona roślin.

wieprzowina, Chiny, eksport wieprzowiny, Stany Zjednoczone

Wieprzowina z USA masowo może trafić na rynek chiński

Rynek chiński przyjmuje coraz więcej wieprzowiny, która w ostatnich miesiącach jest sprowadzana głównie z Unii Europejskiej. Stany Zjednoczone notują w tym segmencie duże straty związane z wojną handlową prowadzoną z Chinami. Ceny...

Dzięki wieloletniej współpracy z organizacją pozarządową The Nature Conservancy Syngenta opracowuje strategie pozwalające zidentyfikować oraz przetestować innowacje i technologie, które przynoszą korzyść rolnikom i środowisku.

Współpraca opiera się wspólnych wysiłkach w celu poprawienia stanu gleby, lepszego wykorzystania zasobów naturalnych oraz ochronie siedlisk w głównych rejonach rolniczych na całym świecie.

- Poprawa stanu przyrody na dużą skalę będzie wymagała odważnych działań ze strony sektora prywatnego. Ponieważ przedsiębiorstwa w coraz większym stopniu zdają sobie sprawę z zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi i korzyści płynących ze zrównoważonego rozwoju, z zadowoleniem przyjmujemy możliwość wykorzystania naszej wiedzy i badań, aby zmieniać praktyki biznesowe. Inwestycja Syngenty w innowacje to ważny krok w kierunku przyszłości, w której zarówno człowiek jak i natura będą dobrze prosperować - mówiła Sally Jewell, Prezes The Nature Conservancy.

Syngenta na początku roku postanowiła przyspieszyć innowacje, aby sprostać wyzwaniom stojącym przed rolnikami w związku ze zmianą klimatu, erozją gleby i utratą różnorodności biologicznej. Postępy w realizacji tych celów będą przedmiotem corocznego niezależnego audytu.

Zobowiązanie zostało sformułowane w dużej mierze w oparciu o wyniki 150 sesji konsultacyjnych przeprowadzonych na całym świecie, które miały pomóc liderom firmy w określeniu priorytetowych obszarów inwestycyjnych.

Poleć
Udostępnij