Wieprzowina z USA masowo może trafić na rynek chiński

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
23-10-2019,8:00 Aktualizacja: 22-10-2019,11:06
A A A

Rynek chiński przyjmuje coraz więcej wieprzowiny, która w ostatnich miesiącach jest sprowadzana głównie z Unii Europejskiej. Stany Zjednoczone notują w tym segmencie duże straty związane z wojną handlową prowadzoną z Chinami.

Ceny tuczników w USA, jak informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej wciąż są na poziomie, który nie gwarantuje tamtejszym hodowcom opłacalności.

Podaż żywca wieprzowego w tym kraju powoli rośnie. Analitycy przewidują jednak, że ceny tuczników będą tam wyższe i satysfakcjonujące dla hodowców dopiero w kwietniu 2020 roku.

tuczniki, Bułgaria, ASF, produkcja

Bułgaria rozwija produkcję trzody chlewnej

Sektor trzody chlewnej w Bułgarii w minionym roku odnotował największy od dekady wzrost produkcji. Pogłowie świń  w tym państwie zwiększyło się o ponad 10 proc. w stosunku do 2017 r.   Bułgarski rynek w zeszłym roku utrzymywał tendencje...

Niskie ceny tuczników w USA są pokłosiem wojny handlowej Stanów Zjednoczonych z Chinami.

Władze Chin zapowiedziały jednak zdjęcie dodatkowych ceł na amerykańską wieprzowinę. To znacząco poprawiłoby sytuację na rynku trzody chlewnej w USA.

Najwięksi przetwórcy w Stanach Zjednoczonych, jak informuje KZP-PTCH, już teraz przestali kupować świnie karmione paszą, która zawiera zabronioną w Chinach raktopaminę.

Chiny z powodu utraty 25 proc. produkcji w 2019 roku i spodziewanego dalszego spadku w przyszłym roku, z pewnością zwiększą import wieprzowiny.

  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2023

Hoduj z głową świnie:

-Chiny wałczą z ASF

-Hodowca wygrał z ARiMR

-Oszczędzaj z głową

-Przepis na superlochy

-Rzucił korporację dla świń

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2023

Hoduj z głową bydło:

-Sprzeciw wobec zakazu

-Termin zbioru musi być trafiony

-Mają podążać za paszą

-Trzyma mastitis  ryzach

-Co stosować na muchy?

 

PRENUMERATA