PiS zdecydował w sprawie Ardanowskiego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Aleksander Główczewski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-09-2020,20:45 Aktualizacja: 23-09-2020,20:59
A A A

Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS powiedział w środę późnym wieczorem, że decyzja w sprawie Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa została podjęta. Jaka jest powie jednak premier.

- Nie chciałbym uprzedzać pana premiera Mateusza Morawieckiego, ale tak, decyzja w tej sprawie już zapadła - powiedział pytany w Polsat News o przyszłość w rządzie Ardanowskiego po tym, gdy głosował przeciw zmianom w ustawie o ochronie zwierząt.

ustawa o ochronie zwierząt, zwierzęta futerkowe, ubój rytualny, jan krzysztof ardanowski

Ardanowski straci rekomendacje? Zawiódł premiera, ministrów i posłów

W tym tygodniu możemy spodziewać się decyzji, co do składu rządu - poinformował Piotr Müller, rzecznik Rady Ministrów. Bardzo prawdopodobne jest wycofanie rekomendacji dla Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa. Odbyło się...

Zaznaczył, że wszyscy posłowie PiS głosujący niezgodnie ze stanowiskiem partii musieli liczyć się z konsekwencjami.

Stwierdził, że nie zgadza się z oceną szefa resortu, który dla portalu wpolityce.pl powiedział, że zmiany w ustawie o ochronie zwierząt pisali ludzie nieznający wsi. - Więcej kontrowersji na wsi wynika z doniesień medialnych. Ta ustawa zmieniała się jeszcze w trakcie prac, więc myślę, że nie ma się czego obawiać -  powiedział Fogiel.

Ocenił, że rolnicy nie powinni się przez uchwalenie tej ustawy czuć, jakby ktoś ich spoliczkował - jak ocenił Ardanowski.

Pytany o całość zmian w rządzie, zastępca rzecznika PiS odpowiedział, że cały czas aktualna jest kwestia rekonstrukcji i ograniczenia liczby ministerstw.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj