Ardanowski straci rekomendacje? Zawiódł premiera, ministrów i posłów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mateusz Roszak PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
22-09-2020,15:00 Aktualizacja: 22-09-2020,15:01
A A A

W tym tygodniu możemy spodziewać się decyzji, co do składu rządu - poinformował Piotr Müller, rzecznik Rady Ministrów. Bardzo prawdopodobne jest wycofanie rekomendacji dla Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa.

Odbyło się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, w którym brali udział najważniejsi politycy partii, w tym: prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

Sejm, prawo, polityka, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, piątka dla zwierząt

Minister rolnictwa zawieszony w prawach członka PiS

Jan K. Ardanowski zaprzepaścił swoją karierę - mówią nam politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy głosowali za kontrowersyjną nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. - Każdy, kto chce być mądrzejszy od prezesa wcześniej czy...

Po rozmowach Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS napisała na Twitterze: "Zakończyła się narada kierownictwa PiS. Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie".

Więcej do powiedzenia miał Müller. - Rozmowy wewnątrz PiS skończył się, zapadły decyzje kierunkowe. Jeszcze nie jestem upoważniony, aby o nich mówić. W najbliższym czasie takie decyzje będą przedstawione publicznie - powiedział w Polsat News.

Dopytywany o dalsze losy ministra Ardanowskiego, który głosował przeciw noweli ustawy o ochronie zwierząt odparł, że jego decyzja nie była przyjęta pozytywnie przez premiera.

- Naturalną konsekwencją braku dyscypliny w głosowaniach są również decyzje o wycofaniu rekomendacji. Myślę, że jest to bardzo prawdopodobne, że faktycznie taką konsekwencja będzie również wycofanie rekomendacji dla ministra Ardanowskiego, ale taka decyzja nie została jeszcze podjęta - powiedział rzecznik rządu.

Przypomniał, że osoby, które "wyłamały się" podczas głosowania zostały zawieszone w członkostwie w PiS i trwają postępowania w sądzie koleżeńskim Prawa i Sprawiedliwości.

- Równolegle do tego będą wyciągane wnioski również, co do kwestii kadrowych w rządzie. (...) Ta decyzja pana ministra (rolnictwa) wzbudziła bardzo niemiłe reakcje wśród posłów i członków rządu, którzy głosowali za ustawą - zakończył Piotr Müller.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj