Będą zmiany w rządzie. Kowalczyk zastąpi Pudę?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
15-10-2021,14:50 Aktualizacja: 15-10-2021,14:54
A A A

O decyzjach w sprawie zmian w rządzie będziemy informować, gdy zostaną podjęte. Spodziewam się, że ten proces powinien zakończyć się w przyszłym tygodniu - powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu. Stanowisko ma stracić Grzegorz Puda, minister rolnictwa.

- Zmiany, które będą zachodziły w rządzie, to będą de facto korekty. Nie mówimy o jakiejś zasadniczej rekonstrukcji, bo to oznaczałoby, że musi zmienić się zasadnicza część ministrów. Takich planów nie ma - dodał Müller.

anwi włocławek, ceny nawozów, Michał Kołodziejczak, Agrounia

Kołodziejczak: PiS nie jest reprezentantem wsi

Michał Kołodziejczak, lider AGROunii oświadczył podczas protestu we Włocławku, że Prawo i Sprawiedliwość nie jest reprezentantem wsi, a Jarosław Kaczyński nie reprezentuje interesu rolników. Dodał, że rosnące ceny nawozów to zabijanie...

Uściślił, że jest mowa o uzupełnieniu wakatów w Ministerstwie Rozwoju oraz powołaniu posła Kamila Bortniczuka (Partia Republikańska) na ministra sportu.

Tymczasem portal wPolityce.pl poinformował o planowanej zmianie na stanowisku ministra rolnictwa. Pudę miałby zastąpić Henryk Kowalczyk (m.in. były szef resortu środowiska i przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów), który według źródeł portalu może zostać również wicepremierem.

39-letni Puda ministrem rolnictwa został 6 października 2020 roku. Zastąpił na tym stanowisku Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Już wówczas środowiska rolnicze wytykały mu brak wiedzy o rolnictwie i jego problemach, a także zaangażowanie w tzw. piątkę dla zwierząt.

O jego odejściu z rządu już pod koniec sierpnia pisał Onet. Według tego portalu głównym kandydatem na nowego szefa resortu był wówczas wiceminister Szymon Giżyński, który rzekomo otwarcie krytykuje swojego szefa, a jednocześnie jest zaufanym człowiekiem Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS. Wśród następców Pudy wymieniano ponadto posła PiS Roberta Telusa, szefa sejmowej komisji rolnictwa.

Według nieoficjalnych ustaleń mediów Puda po odejściu z rządu może zostać nowym szefem Kancelarii Premiera.

wPolityce.pl podaje ponadto, że Anna Moskwa ma objąć funkcję ministra klimatu i środowiska, zastępując Michała Kurtykę.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement