Wsparcie dla producentów mleka

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
10-02-2016,11:25 Aktualizacja: 10-02-2016,11:48
A A A

Wypłata pieniędzy dla hodowców bydła mlecznego i producentów mleka z nadzwyczajnej pomocy Komisji Europejskiej musi być zrealizowana do połowy 2016 r. Polscy rolnicy mogą liczyć na pomoc w wysokości 29 mln euro - informuje Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Pomoc dla rolników zajmujących się produkcją mleka została ogłoszona we wrześniu minionego roku.

rynek mleka, krzysztof jurgiel, pomoc dla producentów mleka

Rynek mleka. Polska złoży wniosek podjęcie interwencji

Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa poinformował, że na najbliższym posiedzeniu unijnej rady ministrów rolnictwa (połowa lutego) Polska złoży wniosek o podjęcie działań interwencyjnych na rynku mleka. Szef resortu nie powiedział jednak o...

Projekt rozporządzenia przygotowany przez MRiRW zakłada, że wsparcie będzie udzielane tym producentom mleka, którzy w roku kwotowym 2014/2015 wprowadzili do obrotu co najmniej 15 tys. kg mleka i w dniu złożenia wniosku o udzielenie wsparcia posiadali przynajmniej 3 krowy typu użytkowego (mleczny lub kombinowany), w wieku przekraczającym 24 miesiące, zgłoszone do rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych i siedzib stad tych zwierząt.

Producenci otrzymają wsparcie do liczby kilogramów mleka wprowadzonego do obrotu w roku 2014/2015, jednak nie większej niż 300 tys. kg.

Pomoc zostanie udzielona na podstawie wniosków złożonych przez producentów mleka według ustalonej liczby kilogramów mleka kwalifikujących się do wsparcia. Następnie fundusz przypadający na sektor mleka zostanie podzielony przez sumę kilogramów mleka, do których przysługuje pomoc. Według wstępnych obliczeń stawka pomocy do 1 kg mleka wyniesie ok. 1,4 grosza.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA