Studia w SGGW? Możesz mieć indeks jeszcze przed maturą

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redacja@agropolska.pl
12-04-2015,10:10 Aktualizacja: 12-04-2015,10:26
A A A

Uczniowie klas maturalnych mogą zdobyć indeks Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jeszcze przed ogłoszeniem wyników matur. SGGW rozpoczęła rejestrację osób, które chcą wziąć udział w konkursie "Start po indeks".

W konkursie powinni wystartować maturzyści, którzy są zainteresowani studiami w uczelni o profilu przyrodniczym i czują się mocni z biologii, chemii, matematyki lub geografii.

Indeksy SGGW otrzyma po trzech zwycięzców z każdego przedmiotu. Warunkiem uczestnictwa w konkursie "Start po Indeks" jest zgłoszenie kandydata poprzez stronę: http://startpoindeks.sggw.pl/ w terminie do 13 maja do godz. 15.

Konkurs jest organizowany przez uczelnię w trakcie Dni SGGW, które w tym roku odbędą się 22 i 23 maja. W sobotę rano, 23 maja uczestnicy konkursu napiszą test z jednego wybranego przedmiotu, tzn.  biologii lub chemii lub matematyki lub geografii.

Już o godz. 14 tego samego dnia uczelnia wręczy zwycięzcom 12 indeksów. Laureaci konkursu otrzymają indeksy SGGW na kierunek studiów, na którym obowiązuje kwalifikacja z przedmiotu, z którego kandydat zajął jedno z trzech pierwszych miejsc w konkursie "Start po indeks". Maturzyści będą rozwiązywać testy w formie elektronicznej.

Do konkursu mogą przystąpić tylko uczniowie klas maturalnych. Zakres pytań konkursowych obejmuje profil rozszerzony programu szkoły średniej z danego przedmiotu. Lista uczestników zgłoszonych do konkursu tworzy się automatycznie (on-line), czyli decyduje kolejność zgłoszeń.

Lista jest publikowana na stronie http://startpoindeks.sggw.pl/. SGGW zapewnia przeprowadzenie konkursu z danego przedmiotu dla maksymalnie 100 uczestników. Uczestnicy po zarejestrowaniu się w systemie powinni w dniu rejestracji sprawdzić swoje nazwisko na liście zgłoszonych.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu