Wino bez akcyzy nie dojechało do odbiorcy. KAS przejęła 1,5 tys. litrów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
05-02-2018,10:30 Aktualizacja: 05-02-2018,10:55
A A A

Niemal 2 tysiące butelek przewożonego z Hiszpanii do Polski wina zabezpieczyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu (woj. podkarpackie).

Podczas prowadzonych kontroli na drodze krajowej nr 84 w Lesku, mundurowi zatrzymali samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych, którym kierował 36-letni Polak. W części ładunkowej pojazdu było 1956 butelek wina (1467 litrów) bez polskich znaków akcyzy.

pestycydy, nielegalne środki ochrony roślin, środki ochrony roślin, kas

Pestycydy w baku zamiast paliwa. Funkcjonariusze KAS trafili w "10"

Do Polski wciąż płyną strumieniem zza wschodniej granicy "lewe" środki ochrony roślin. W przysłowiową "10" trafili ostatnio funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Korczowej. Mundurowi pod lupę...

- Według dokumentów przedstawionych do kontroli, a także wyjaśnień kierowcy, przywożony z Hiszpanii alkohol miał trafić do odbiorcy w Ustrzykach Dolnych. W trakcie weryfikacji dokumentów, funkcjonariusze stwierdzili, że towar przewożony jest z naruszeniem ustawy o podatku akcyzowym. Brakowało bowiem dokumentów związanych z przemieszczeniem wyrobów akcyzowych - opisuje st. rachm. Edyta Chabowska z podkarpackiej KAS.

Ciężarówka z ładunkiem trafiła na pobliskie przejście graniczne w Krościenku, gdzie w ramach wszczętego postępowania karno-skarbowego towar o szacowanej rynkowej wartości blisko 15 tys. zł został zabezpieczony. Przemyscy funkcjonariusze KAS prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. 

- To kolejne w ostatnim czasie zatrzymanie przez naszych funkcjonariuszy dużego transportu wina, przewożonego z naruszeniem ustawy o podatku akcyzowym. 17 stycznia podczas wspólnych działań ze Strażą Graniczną zatrzymaliśmy w miejscowości Olszanica 5,6 tys. litrów hiszpańskiego wina bez polskich znaków akcyzy - wskazuje Chabowska.

Działania kontrolne KAS prowadzone były w ramach ustawy z 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (SENT).
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj