Puławski instytut oceni Wspólną Politykę Rolną

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
30-03-2015,10:45 Aktualizacja: 30-03-2015,11:12
A A A
Analizy rolno-środowiskowe ze szczególnym uwzględnieniem skutków Wspólnej Polityki Rolnej - tego dotyczy czteroletni, prestiżowy kontrakt, który dostał Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy (IUNG-PIB) w Puławach.
 
Umowa została zawarta z JRC-IES (Joint Resarch Center-Institute for Environment and Sustainability - Instytutem Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju, który działa z ramienia Komisji Europejskiej). Puławski instytut jest pierwszą polską instytucją, która dostąpiła takiego zaszczytu.
 
Kontrakt realizować też będą placówki z Francji, Niemiec, Belgii, Hiszpanii i Austrii. Ze strony IUNG-PIB projekt przygotowali i będą koordynować prace dr Grzegorz Siebielec, dr Rafał Wawer oraz mgr Artur Łopatka (we współpracy z innymi zespołami).
 
Przedsięwzięcie obejmuje szereg działań: rozwój narzędzi do ocen środowiskowych polityki rolnej, oceny ex-post i ex-ante wpływu instrumentów WPR na środowisko, ewaluacja scenariuszy uwzględniających nowe instrumenty polityki rolnej, rozwój metod oceny i badanie trendów zmian użytkowania gruntów w Europie, analizy i modelowanie przestrzenne skutków polityki rolnej, ocena środowiskowa systemów produkcji rolnej, rozwój wskaźników na poziomie regionu i gospodarstwa z wykorzystaniem dostępnych baz danych i rozwój wskaźników do obserwacji zmian w przestrzeni rolniczej, w tym w jakości gleb i monitorowania skuteczności metod łagodzenia degradacji środowiska na obszarach wiejskich.
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu