Obowiązki rolników zawieszone na czas epidemii. Które?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
14-04-2020,16:50 Aktualizacja: 14-04-2020,16:51
A A A

Obowiązki takie, jak powtórzenie szkoleń z zakresu środków ochrony roślin oraz badanie stanu technicznego sprzętu przeznaczonego do stosowania pestycydów są zawieszone.

Ministerstwo rolnictwa odniosło się do wniosków izb rolniczych z województw lubuskiego i wielkopolskiego.

prow 2014-2020, eipidemia koronawirusa, wsparcie dla gospodarstw, kredyty dla rolników

Pomoc dla rolników podczas epidemii. MRiRW podaje szczegóły

Kredyty preferencyjne i przesunięcie unijnych środków z inwestycji na wsparcie gospodarstw - to pomoc dla rolników przewidziana na czas epidemii koronawirusa. - Epidemia koronawirusa dotyka wszystkie sektory gospodarki, w tym także...

Wskazano w nich na problemy rolników związane z brakiem możliwości powtarzania obligatoryjnych szkoleń z zakresu środków ochrony roślin oraz badań stanu technicznego sprzętu przeznaczonego do stosowania tych środków (np. opryskiwaczy) w związku z wprowadzanymi działaniami na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

"Pragnę zapewnić, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na bieżąco analizuje wpływ tych rozwiązań, jaki i epidemii COVID-19, na rolnictwo. Efektem tego w przyjętym 7 kwietnia przez Radę Ministrów i skierowanym do Sejmu RP rządowym projekcie ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, wprowadzone zostały rozwiązania zawieszające na czas epidemii wskazane wyżej obowiązki" - poinformował wiceminister Jan Białkowski.

Jak podkreślił, niezależnie od tego trzeba pamiętać, że przy wykonywaniu zabiegów ochrony roślin należy bezwzględnie przestrzegać zasad bezpiecznego ich stosowania.

"Rolnicy, którzy nie mogą obecnie uczestniczyć w szkoleniach, wszelkie informacje dotyczące ochrony roślin, w tym ograniczania zagrożeń w tym zakresie, mogą znaleźć na Platformie Sygnalizacji Agrofagów: www.agrofagi.com.pl" - podpowiedział wiceszef resortu rolnictwa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement