Grzegorz Pięta nowym dyrektorem generalnym KOWR

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Zacharuk | zacharuk@apra.pl
06-03-2019,17:30 Aktualizacja: 06-03-2019,18:04
A A A

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje mówiące o tym, że Grzegorz Pięta będzie nowym dyrektorem generalnym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Zastąpił na tym stanowisku Piotra Serafina, który 5 marca podał się do dymisji.

O ważnej zmianie kadrowej, w zatrudniającej ponad 2 tysiące osób instytucji, resort rolnictwa poinformował w krótkim komunikacie. "Zmiana na stanowisku dyrektora KOWR. Premier Mateusz Morawiecki powierzył od dziś obowiązki dyrektora generalnego KOWR Grzegorzowi Pięcie - dotychczasowemu zastępcy dyr. generalnego KOWR" - czytamy we wpisie na Twitterze.

KOWR< dyrektor generalny KOWR, Piotr Serafin, dymisja, Eskimos, dymisja dyrektora generalnego KOWR

Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego KOWR

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa będzie miał nowego dyrektora generalnego. Z naszych informacji wynika, że Piotr Serafin, dotychczasowy szef KOWR-u, złożył rezygnację z pełnionej funkcji 5 marca. Dymisja został przyjęta przez premiera Mateusza...
Grzegorz Pięta od lipca ub.r. był zastępcą Piotra Serafina i odpowiadał za pion nadzoru nad spółkami o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej.

Pięta od wielu lat jest związany z sektorem rolnym. Piastował kierownicze stanowiska w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie pełnił funkcję m.in. zastępcy prezesa oraz dyrektora gabinetu prezesa. Był także prezesem Agencji Nieruchomości Rolnych. W ANR pełnił również obowiązki dyrektora oraz sprawował funkcję zastępcy dyrektora.

Na razie nie wiadomo, czy dotychczasowi zastępcy dyrektora generalnego, a więc Anna Dorota Gut i Monika Tyska, pozostaną na stanowiskach.

Nagła rezygnacja Serafina (nieoficjalnie wiadomo, że został do niej zmuszony) była zaskoczeniem, ponieważ w ostatnich tygodniach był często obecny u boku Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Wspólne wręczali nagrody i podróżowali.

sadownictwo, skup jabłek, przetwórstwo owoców, eskimos, jan krzysztof ardanowski

CBA sprawdza interwencyjny skup jabłek

- Interwencyjny skup jabłek sprawdza CBA, na to nie jest potrzebny żaden dodatkowy wniosek - powiedział Jak Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa komentując informację PO w tej sprawie. Politycy Platformy Obywatelskiej poinformowali w środę, że...

Co się stało? Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że dymisja Piotra Serafina miała związek ze skandalem wokół spółki Eskimos, która prowadziła interwencyjny skup jabłek.

Do dziś wielu sadowników nie otrzymało pieniędzy za owoce, które sprzedano w ramach tzw. programu stabilizacji. KOWR nie tylko czuwał nad przebiegiem skupu, ale również udzielał gwarancji kredytowej.

Gdy wyszło na jaw, że rolnicy nie otrzymują pieniędzy, do akcji wkroczyło Centralne Biuro Antykorupcyjne, które rozpoczęło dochodzenie.

Cała sprawa mocno uderzyła w Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który publicznie chwalił się programem skupu mówiąc, że jest to duży sukces. Opozycja z kolei wytykała nieprawidłowości przy wyborze firmy Eskimos do tak dużego projektu (nie odbył się przetarg).

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu