Nadchodzą "zimni ogrodnicy". Jaka pogoda nas czeka?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
10-05-2021,13:30 Aktualizacja: 10-05-2021,13:25
A A A
Do Polski napłynęło ciepłe powietrze znad północnej Afryki, dzięki któremu początek tygodnia będzie słoneczny, bezopadowy i wręcz z wakacyjną temperaturą powietrza. Po ekstremalnie chłodnym kwietniu nareszcie będziemy obserwowali piękniejsze i cieplejsze oblicze wiosny. Co prawda od środy powrócą burze, a od czwartku nieznacznie się ochłodzi, ale tegoroczni „zimni ogrodnicy” nie będą martwić działkowiczów i rolników. Noce będą ciepłe - informuje w dzisiejszym komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB w Warszawie.  
 
W poniedziałek i wtorek praktycznie w całym kraju będzie słonecznie, nieco więcej chmur we wtorek jedynie na zachodzie i tam też możliwy przelotny deszcz. W najcieplejszym momencie dnia praktycznie w całym kraju powyżej 20°C - od 19°C na wschodzie i nad morzem do 28°C na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, chwilami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, a początkowo w poniedziałek na Przedgórzu Sudeckim oraz Opolszczyźnie nawet do 75 km/h. Wiał będzie na ogół z południa lub południowego wschodu.
 
prognoza pogody, IMGW-PIB, temperatura powietrza, opady, synoptyczna prognoza pogody IMGW

Komunikat IMGW. Jaka pogoda czeka nas w tym tygodniu?

Rozpoczynający się tydzień nie przyniesie zasadniczej zmiany pogody, nad Polską przeważać będą niże. Nadal będą nam towarzyszyć przelotne opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Lokalnie pojawią się burze. Dodatkowo w czwartek i piątek nieco...
W środę przelotne opady deszczu oraz burze na zachodzie i południu, w ich trakcie intensywne opady deszczu oraz porywy wiatru do 70 km/h. Na pozostałym obszarze nadal dużo słońca. Nieco chłodniej, temperatura maksymalna od 19°C na wschodzie do 25°C na południowym zachodzie. Nadal wiał będzie umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, południowo-wschodni wiatr. Na północy w porywach osiągał będzie do 60 km/h.
 
Od czwartku już nieco chłodniej i więcej chmur oraz opadów, głównie o charakterze przelotnym, a w piątek i sobotę miejscami również też burze. Do soboty nocami temperatura minimalna powietrza od 5°C na wschodzie do około 10°C na zachodzie i nad morzem. Temperatura maksymalna od 13°C na północy do 18°C na południu i zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, początkowo wschodni i południowo-wschodni, od piątku z kierunków zachodnich. 
 
Niedziela pogodna i bez opadów. W nocy nieco chłodniej, od 4°C do 8°C, natomiast w dzień delikatnie cieplej, od 15°C do 19°C. Słaby wiatr wiał będzie z zachodu. 
 
 
  •  Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu