Upały gwarantują znakomitą jakość owoców

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Sylwia Wysocka PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
18-07-2017,9:20 Aktualizacja: 18-07-2017,9:23
A A A

Słodsze niż zwykle i bogate w dobroczynne antyoksydanty brzoskwinie, śliwki, melony i arbuzy - to rezultat rekordowych upałów we Włoszech. Związek rolników zauważa, że fala gorąca przyniosła nie tylko suszę i wielkie straty, ale także korzyści dla konsumentów.

Rolnicy ze związku Coldiretti, którzy w ciągu ostatnich tygodni informowali o klęsce suszy i zniszczeniu wiele upraw, przedstawili w raporcie również pozytywne rezultaty nienotowanych od lat upałów. Podkreślili, że bardzo podniosły one jakość wielu owoców i warzyw, a także zbóż.

portugalia, susza, niedobór wody, płody rolne, ceny płodów rolnych, zboża, bydło

Takiej suszy nie było od dawna. Płody rolne będą bardzo drogie

Portugalia boryka się z największą od 1990 roku suszą. Niski poziom wody w rzekach i na tamach może wpłynąć na podwyżkę cen płodów rolnych, szczególnie zbóż. Władze Krajowego Urzędu ds. Informacji o Zasobach Wodnych (SNIRH) w...
Jak wyjaśniono, warunki klimatyczne sprawiły, że owoce są nadzwyczaj słodkie i jest w nich podniesiony poziom korzystnych dla zdrowia przeciwutleniaczy.

Eksperci zapowiedzieli, że winobranie będzie znacznie przyspieszone, a jakość tegorocznego wina - wyśmienita. To dlatego, wyjaśnili, że wysokie temperatury uniemożliwiły rozwój chorób winorośli.

Szczególnie słodkie są też winogrona stołowe.

Jako doskonałą ocenia się jakość pszenicy ze względu na wysoką zawartość protein.

Bardzo dobre i wyjątkowo czerwone są pomidory pochodzące z tych upraw, które w dniach suszy można było nawadniać.

Eksperci związku Coldiretti przyznali, że tegoroczne zbiory będą mniejsze, ale jakość większości włoskich owoców i warzyw – znacznie wyższa. Dodatkowo wolne są od chorób i rozwijających się w ich wyniku niebezpiecznych toksyn.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement