Targi Agrotech Kielce przełożone na czerwiec

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Przemysław Olszewski | olszewski@rpt.pl
10-03-2020,12:30 Aktualizacja: 10-03-2020,22:16
A A A

Potwierdziły się niestety obawy o odwołaniu zaplanowanej tradycyjnie na drugą dekadę marca największej w Polsce halowej wystawy techniki rolniczej. Organizator przymierza się do zorganizowania tego wydarzenia w czerwcu br.

- W trosce o bezpieczeństwo naszych gości, wystawców, zwiedzających, pracowników Targów Kielce oraz mieszkańców regionu, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, po konsultacji z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem oraz prezydentem Kielc Bogdanem Wentą podjęliśmy decyzję o zmianie terminu Agrotechu - informuje Andrzej Mochoń, prezes zarządu targów Kielce.

Agrotech, Kielce, SARS-CoV-2, targi Agrotech odwołane

Organizatorzy targów Agrotech poniosą milionowe straty

Ze względu na epidemię koronawirusa, 9 marca zapadła decyzja o zmianie terminu organizacji tegorocznych Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo. - W...

Imprezę zaplanowano od 13 do 15 marca 2020 r. Swój udział potwierdziło ponad 700 firm, a pod ekspozycję przygotowano 6,5 ha powierzchni. Agrotech jest największą rolniczą imprezą halową w Polsce. Od 26 lat inauguruje sezon rolniczy w kraju. W ubiegłym roku wystawę odwiedziło 75 tys. osób.

Skala wydarzenia, które zgodnie z przepisami jest kwalifikowane w polskim ustawodawstwie jako impreza masowa, jest jednym z czynników budzących obawy w sytuacji szerzącego się w świecie i w Polsce koronawirusa.

Od kilku dni do Targów Kielce napływają sygnały od wystawców, obawiających się o powodzenie wydarzenia, którego przebieg może zakłócić szerząca się epidemia zakażeń koronawirusem. Wiodące firmy w kraju pod znakiem zapytania stawiają swój udział w wiosennych targach. - Wpłynęło bardzo wiele próśb od wystawców o przesunięcie terminu targów na czas, w którym zagrożenie zakażeniem koronawirusem będzie niższe - wyjaśnia Andrzej Mochoń.

agrotech, targi kielce, Las-Expo, andrzej mocoń, koronawirus

Agrotech 2020 odwołany

Z powodu zagrożenia koronawirusem odwołane zostały Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech. Impreza miała odbyć się w dniach 13-15 marca w Kielcach.   Decyzja o zmianie terminu wydarzenia, w którym miało wziąć udział ponad 70...

- Przeprowadziliśmy wiele rozmów z naszymi klientami, nie tylko w sprawie Agrotechu, ale wielu innych wydarzeń z naszego kalendarza. Po tych konsultacjach jesteśmy przekonani o słuszności decyzji w aspekcie naszego wspólnego bezpieczeństwa. Aż do dzisiaj (9 marca) walczyliśmy o to, by wystawa się odbyła.

W Targach Kielce od początku tego roku odbyły się już cztery duże wydarzenia targowe, poczynając od wystawy gołębi, przez Targi Artykułów dla Matki i Dziecka Kid’s Time, Targi Odnawialnych Źródeł Energii Enex, aż po zeszłotygodniowe kontraktacje Polskich Składów Budowlanych.

Większość z nich zakończyła się sukcesem, jeśli chodzi o liczbę zwiedzających. Organizator zapewnił najwyższy poziom bezpieczeństwa sanitarnego, a na targach nie wystawiały się firmy z krajów, w których wystąpił koronawirus. To jednak może okazać się niewystarczające w przypadku nadchodzących wydarzeń w świetle rosnącej liczby zakażeń w Polsce.

- Pomimo ogromu pracy, jaki włożyliśmy w organizację Agrotechu oraz poniesionych kosztów jako nadrzędne uznaliśmy zdrowie ogółu. Liczymy na zrozumienie ze strony wystawców, oraz wszystkich, którzy planowali wizytę na targach. Dołożymy wszelkich starań, aby edycja targów w nowym terminie była równie atrakcyjna - oświadczył Andrzej Mochoń.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
7-8/2024

Claas Elios i Axos

MF 235 i MF 255, czyli licencja na barkach Ursusa

Krampe ProBody 760

Ładowarek elektrycznych przybywa -cz. II

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT