Wiceminister rolnictwa: uporządkowanie relacji z Ukrainą wyzwaniem na ten rok

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
19-01-2024,15:05 Aktualizacja: 19-01-2024,15:09
A A A

Uporządkowanie relacji z Ukrainą to jedno z wiodących wyzwań tego roku – powiedział w piątek w Poznaniu wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski. Polityk otworzył w stolicy Wielkopolski targi Polagra Premiery.

"Jedno z ważniejszych wyzwań tego roku, to uporządkowanie relacji z Ukrainą, doprowadzenie do tego, żeby pomoc kierowana w stronę Ukrainy była właściwa, ale nie kosztem polskich rolników, polskich przedsiębiorców. O tym rozmawiamy zarówno z KE, jak i ze stroną ukraińską” – powiedział.

"Zdajemy sobie sprawę, że Ukraina chce swoje produkty wywieźć, nam też na tym zależy. Trwa debata w temacie przedłużenia bezcłowego napływu produktów z Ukrainy. My musimy się zabezpieczyć, żeby te produkty nie zostawały w Polsce - one powinny trafić do krajów trzecich" - dodał.

krajewski, ukraina, produkty rolne, zboże

Wiceszef MRiRW: embargo na ukraińskie zboże zostanie na razie utrzymane

Do czasu kiedy nie znajdziemy innych rozwiązań, embargo zostanie utrzymane - zapowiedział w rozmowie z gazetą "Polska. Metropolia Warszawska" wiceszef resortu rolnictwa i rozwoju wsi Stefan Krajewski. Krajewski podkreślił, że...

Polityk, zauważył, że problem nagłaśniany dotąd przez kraje graniczące z Ukrainą, jest też już zauważany na Zachodzie.

"Tam też już pojawił się problem nadmiarowego cukru, nadmiarowego zboża. Rozmawiamy o tym, żeby stworzyć takie rozwiązania, które z jednej strony pomogą te ukraińskie produkty wywieźć, z drugiej strony nie będą szkodzić naszemu rynkowi" - dodał.

Od piątku w Poznaniu trwają targi Polagra Premiery. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich prezentują się największe i uznane marki sprzętu i wyposażenia dla rolnictwa.

Targowi goście oglądają agregaty, siewniki, maszyny do uprawy pasowej, maszyny dla producentów warzyw. Dla producentów inwentarza przygotowano ekspozycje systemów udojowych, maszyn do zadawania pasz, wyposażenie budynków inwentarskich. Są też producenci nasion, nawozów i chemii. Ofertę w Poznaniu prezentuje ponad 250 wystawców.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu