Agrotech 2020 odwołany

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
09-03-2020,15:05 Aktualizacja: 09-03-2020,15:18
A A A

Z powodu zagrożenia koronawirusem odwołane zostały Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech. Impreza miała odbyć się w dniach 13-15 marca w Kielcach.  

Decyzja o zmianie terminu wydarzenia, w którym miało wziąć udział ponad 70 tys. gości, zapadła w poniedziałek po spotkaniu Andrzeja Mochonia, prezesa Targów Kielce ze Zbigniewem Koniuszem, wojewodą świętokrzyskim.

Agrotech, Kielce, SARS-CoV-2, targi Agrotech odwołane

Targi Agrotech w Kielcach zostaną jednak odwołane?

Wszystko wskazuje na to, że mające odbyć się w dniach 13-15 marca Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo, zostaną odwołane. Nieoficjalne informacje o odwołaniu lub...

W południe w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach zebrał się sztab kryzysowy. Po spotkaniu zdecydowano właśnie o odwołaniu targów, jako imprezy masowej, powyżej 1000 osób, organizowanej w pomieszczeniach zamkniętych.

8 marca podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego zarekomendowano bowiem, aby odwołać wszystkie takie imprezy w całym kraju.

"Organizacja imprez masowych każdorazowo podlega analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Decyzje podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a w wyjątkowych przypadkach (szczególnie skomplikowane okoliczności) do Głównego Inspektora Sanitarnego" - napisano w komunikacie GIS.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj