Miesięcznik RPT

A A A
Magazyn ogólnopolski Rolniczy Przegląd Techniczny – RPT, ukazuje się od 1999 roku. Od tegoczasu promujemy nowoczesną technikę rolniczą i zmieniamy się razem z nią. Magazyn RPT był nie tylko uczestnikiem skoku technologicznego, ale przede wszystkim jego krzewicielem.
 
Zbieramy informacje techniczne podczas pokazów i prezentacji nowości organizowanych przez producentów ciągników oraz maszyn rolniczych, przepuszczamy je przez nasz filtr redakcyjny i przedstawiamy w formie artykułów. Z drugiej strony odwiedzamy rolników użytkujących najnowszy sprzęt i pytamy, jak się spisuje. Ich opinie są podstawą do napisania tekstów w myśl zasady – z praktyki dla praktyków. To ważne, bo RPT czytają rolnicy i przedsiębiorcy rolni, którzy poszukują rzetelnej informacji z polskiego rynku techniki rolniczej.
 
W 2013 roku dostrzegliśmy potencjał platformy YouTube. Był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, bo ta tuba informacji filmowych zyskała olbrzymią popularność wśród polskich rolników. Filmy RPT na YouTube wyróżniają się wysoką dawką wiedzy merytorycznej, co upodabnia je do artykułów publikowanych w magazynie drukowanym. Dzisiaj RPT jest znanym w internecie twórcą filmów o technice rolniczej. Przez 7 lat nasze filmy zostały wyświetlone ponad 17 mln razy.
 
Redakcja RPT jest jedynym polskim reprezentantem Konkursu „Tractor of the Year”, co pozwala nam pozyskiwać informacje o najnowszych innowacyjnych ciągnikach w ramach ich przedpremier. Dzięki temu podajemy je często jako pierwsi w kraju!
 
Od 2021 roku wzbogacamy nasz magazyn o wydania specjalne pt. „Technika warzywnicza”, które prezentują możliwości wykorzystania maszyn i narzędzi w gospodarstwach specjalistycznych. Dostrzegamy gwałtowny rozwój tego typu działalności i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, będziemy doradzali, jaki sprzęt wybrać, uprawiając różne warzywa.
 
Redakcja RPT jako pierwsza na rynku mediów branżowych stworzyła dział poświęcony rolnictwu 4.0 i to właśnie jest znak czasu – kolejnej rewolucji, która czeka rolnictwo. Tak jak pod koniec XX wieku telefony komórkowe wydawały się drogą ekstrawagancją dostępną dla nielicznych, tak postrzegane jest dzisiaj rolnictwo korzystające z cyfryzacji, autonomicznych pojazdów i sztucznej inteligencji. Czy rolnictwo 4.0 powtórzy sukces telefonii komórkowej?
Czytelnicy magazynu RPT poznają odpowiedź wcześniej niż inni!
 
redaktor naczelny Krzysztof Płocki

Ważne informacje

  • RPT stanowi istotną część oferty wydawniczej Polskiej Prasy Rolniczej APRA sp. z o.o., wydawcy m.in. czasopism: „Przedsiębiorca rolny”, „Nowoczesna Uprawa”, „Hoduj z głową bydło”, „Hoduj z głową świnie”.
  • „RPT” jest dla swoich Czytelników głównym źródłem wiedzy i pierwszym doradcą w zakresie doboru technologii oraz sprzętu dla ich gospodarstw
  • współpraca redakcyjna i konsultacja: prof. Edmund Lorencowicz, Katedra Eksploatacji Maszyn i Zarządzania Procesami Produkcyjnymi Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
  • „RPT” ukazuje się w nakładzie rocznym około 164 000 egzemplarzy jedenaście razy w roku (lipiec-sierpień - wydanie łączone)
  • średni miesięczny nakład to 14 800 egzemplarzy
  • miesięcznik dostępny jest w prenumeracie, sprzedaży egzemplarzowej sieci Ruch, Kolporter, Grene oraz w wybranych punktach zaopatrzenia rolnictwa
Aktualne wydanie RPT
7-8/2024

Claas Elios i Axos

MF 235 i MF 255, czyli licencja na barkach Ursusa

Krampe ProBody 760

Ładowarek elektrycznych przybywa -cz. II

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT