Miesięcznik RPT

A A A

 Czasopismo ogólnopolskie  Rolniczy Przegląd Techniczny  (RPT) ukazuje się od 1999 r. Od tego czasu nasi dziennikarze odwiedzili kilkaset polskich gospodarstw (przedsiębiorstw rolnych), aby poznać opinie ich właścicieli na temat używanego przez nich sprzętu. Naszym zdaniem to najlepsza droga, aby przekazywać rzetelne informacje w myśl zasady: z praktyki dla praktyków.

 

 W RPT przeprowadzamy również testy redakcyjne, piszemy o najnowszych maszynach, które właśnie wchodzą na rynek. Z drugiej strony podpowiadamy również jak wykonywać naprawy sprzętu. Podsumowując - na łamach naszego miesięcznika znajdziecie informacje dotyczące szeroko rozumianej nowoczesnej techniki rolniczej.

 

Redakcja RPT związana jest z międzynarodowym konkursem Tractor of the Year (Ciągnik Roku). Mamy wpływ na jego wyniki, bo nasz przedstawiciel prof. Edmund Lorencowicz zasiada w Jury tego prestiżowego konkursu. Wcześniej funkcję tę pełnił redaktor Tomasz Towpik.

 

Od grudnia 2014 r. każdy, kto wpisał adres RPT.PL został przekierowany do działu Technika rolnicza multiportalu rolnego – AgroPolska. Tutaj znajduje się nasza strona informacyjna czasopisma. Ponadto na AGROPOLSKA.PL w dziale Technika rolnicza zamieszczamy dosłowie wszystko na jej temat. Są to więc jeszcze gorące nowości, informacje pomocne w codziennym użytkowaniu ciągników i maszyn rolniczych oraz ciekawostki branżowe. Pamiętajcie, dział Technika rolnicza na AgroPolsce redagowany jest przez dziennikarzy „Rolniczego Przeglądu Technicznego”. Podajemy wszystko w przejrzystej formie graficznej wzbogaconej galeriami zdjęć i filmów.

Krzysztof Płocki, redaktor naczelny RPT

Ważne informacje

  • RPT stanowi istotną część oferty wydawniczej Polskiej Prasy Rolniczej APRA sp. z o.o., wydawcy m.in. czasopism: „Przedsiębiorca rolny”, „Nowoczesna Uprawa”, „Hoduj z głową bydło”, „Hoduj z głową świnie” i „Agroenergetyka”
  • „RPT” jest dla swoich Czytelników głównym źródłem wiedzy i pierwszym doradcą w zakresie doboru technologii oraz sprzętu dla ich gospodarstw
  • współpraca redakcyjna i konsultacja: prof. Edmund Lorencowicz, Katedra Eksploatacji Maszyn i Zarządzania Procesami Produkcyjnymi Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
  • „RPT” ukazuje się w nakładzie rocznym około 164 000 egzemplarzy jedenaście razy w roku (lipiec-sierpień - wydanie łączone)
  • średni miesięczny nakład to 14 900 egzemplarzy
  • miesięcznik dostępny jest w prenumeracie, sprzedaży egzemplarzowej sieci Ruch, Kolporter, Grene oraz w wybranych punktach zaopatrzenia rolnictwa