Rekordowy Agrotech 2017. Tyle osób odwiedziło targi w Kielcach

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
22-03-2017,13:25 Aktualizacja: 22-03-2017,13:35
A A A

Odbywająca się w dniach 17-19 marca 23. edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech przeszła do historii jako ta z największą frekwencją. W sumie kieleckie targi odwiedziło ponad 71 tysięcy osób.

To wynik lepszy od ubiegłorocznego o 7 tysięcy gości (w 2016 r. przez trzy dni Agrotech odwiedziło dokładnie 64 330 osób).

W sumie w kieleckim Agrotechu uczestniczyło 700 firm z 17 krajów świata. Najbardziej utytułowane ciągniki, i tysiące maszyn rolniczych prezentowano w 11 halach Targów Kielce na 63 tysiącach metrów kwadratowych, a także przed halami.

Agrotech, Kielce, targi w Kielcach, targi Agrotech 2017, Agrotech 2017

Agrotech 2017, czyli nowości i masa niespodzianek

Podczas targów Agrotech w Kielcach czołowi producenci maszyn i sprzętu rolniczego prezentują wszystko to, co mają najlepszego. Obok szeregu nowości zwiedzający mogą zobaczyć sprawdzone konstrukcje, które od lat cieszą się dużą...
- W Polsce odbywa się rocznie ponad 150 wydarzeń targowych branży rolniczej. Tym bardziej cieszy nas fakt, że kielecki Agrotech to ulubione targi polskich rolników - mówił Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. Przyznał, że sam co roku czeka na targi, aby zobaczyć, jakie nowości przygotowali producenci.

W ciągu 23 lat Agrotech awansował do miana największej polskiej wystawy rolniczej organizowanej w halach. Obecnie to również największe targi spośród wszystkich wydarzeń branżowych organizowanych w halach. Międzynarodowej rangi 23. edycji imprezy dodały zagraniczne delegacje z Algierii, Konga, Serbii, Holandii, Ukrainy oraz Finlandii. Wśród delegacji algierskiej i kongijskiej byli ministrowie tamtejszych rządów.

Wysyp nowości

Kompleksowa wystawa w Kielcach obejmowała ciągniki, maszyny rolnicze, urządzenia, akcesoria przydatne w gospodarstwach, nawozy, pasze, nasiona i sadzonki oraz wiele innych.

Tegoroczny Agrotech obfitował w premiery. Firma Deutz Fahr przywiozła na targi aż cztery nowości - wśród nich nowe modele serii 6 - w tym ciągnik RC Shift, który otrzymał tytuł Tactor of The Year 2017 w kategorii Best Design.

Ursus, Algieria, ciągniki Ursusa pojada do Afryki, ciągnik, traktor, eksport do Afryki

Ursus podpisał ważną umowę podczas targów Agrotech

23. edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach jest szczególnie ważna dla marki Ursus. Firmie udało się podpisać porozumienie o współpracy z algierskim przedsiębiorstwem Karmag Industrie, które...
Polski Ursus przedstawił z dumą Ursusa C395 Power, nawiązującego do tradycyjnej linii marki i kultowej serii C. Firma NewHolland zaprezentowała nowość - ciągnik T7.165 S o dłuższym rozstawie osi oraz ciągnik T5.120 nagrodzony w konkursie Tractor of The Year w kategorii Best utility.

Case IH zaskoczyła zwiedzających czarnym Optum 300 CVX zdobywcą tytułu Tractor of the Year 2017. Marka John Deere z kolei zaprezentowała nowości przystosowane szczególnie do potrzeb gospodarstw rodzinnych - taki jest ciągnik serii 5R oraz prasa zwijająca serii 800.

Podczas targów firmie Ursus udało się podpisać porozumienie o współpracy z algierskim przedsiębiorstwem Karmag Industrie, które zajmie się montażem, sprzedażą, dystrybucją ciągników i maszyn na rynkach afrykańskich.

- Ekspansja zagraniczna jest ważnym elementem strategii rozwoju Ursusa - podkreślił Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus. - Afryka to dla Polski kontynent o ogromnym potencjale gospodarczym i jeszcze lepszych prognozach rozwoju - dodał.

Agrotech, Kielce, targi w Kielcach, policja, targi Agrotech 2017, Agrotech 2017

Złodzieje grasowali podczas targów Agrotech w Kielcach

Świętokrzyscy policjanci, którzy wspomagali organizatorów w zabezpieczeniu 23. edycji Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech podkreślają, że impreza przebiegła spokojnie, ale nie obyło się bez kilkunastu...
Ursus jest obecny w Afryce od 2013 r. Główne rynki, na których obecnie działa spółka, to Etiopia i Tanzania. W sumie Ursus zawarł w Afryce kontrakty na kwotę około 140 mln dolarów.

- Oferujemy partnerom afrykańskim produkt dopasowany do potrzeb tamtejszego rynku, konkurencyjny pod względem jakości oraz ceny - zaznaczył Karol Zarajczyk.

Nagrody dla najlepszych

Jak co roku pierwszy dzień Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech zakończyła uroczysta gala wręczenia nagród. Gościem wydarzenia był szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Puchar ministra rolnictwa otrzymała Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Polan Sp. z o.o. Kraków za 150-letnie doświadczenie i wysoką jakość w hodowli nasion warzyw i kwiatów.

Złote Medale Targów Kielce trafiły do:

 • CASE IH Quadrac 620 produkowany przez CNH INDUSTRIAL AMERICA USA zgłoszony przez CNH Industrial Polska Sp. z o.o. Płock za nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne minimalizujące nacisk na glebę przy zastosowaniu ciężkich ciągników o dużej mocy.
 • Prasoowijarka GÖWEIL G1F125G5040 KOMBI produkowana i zgłoszona przez GÖWEIL Maschinenbau GmbH Austria za rozwiązania konstrukcyjne zwiększające wydajność maszyny na nierównym terenie.
 • Agregat uprawowo-siewny MZURI PRO-TIL SELECT produkowany przez MZURI LTD SPRINGFIELD FARM Wielka Brytania zgłoszony przez AGRO-LAND Marek Różniak Śmielin za łatwość obsługi i uniwersalność zastosowania w technologii uprawy bezorkowej.
  Agrotech 2017, Agrotech w Kielcach, targi Agrotech, targi Agrotech 2017

  Podczas Agrotech swoją ofertę prezentuje ponad 700 firm

  700 firm z 17 krajów świata, najbardziej utytułowane ciągniki, i tysiące maszyn rolniczych zgromadzonych w 11 halach Targów Kielce na 63 tysiącach metrów kwadratowych - te dane robią wrażenie. - W Polsce odbywa się rocznie...
 • System Opti-Speed w kombajnie zbożowym New Holland CX8.90 produkowany przez New Holland Agriculture zgłoszony przez CNH Industrial Polska Sp. z o.o. marka New Holland Płock za innowacyjne rozwiązania zwiększające efektywność separacji wytrząsaczy w zależności od rodzaju uprawy i pochyłości wzdłużnej terenu.
 • 365Activebox-automatyczna rejestracja i analiza czasu pracy dla każdej maszyny i ciągnika produkowany i zgłoszony przez 365FarmNet GmbH Niemcy za aplikację ułatwiającą organizację pracy w gospodarstwie rolnym.
 • Łubin wąskolistny odmiana BOLERO wyhodowany przez Poznańską Hodowlę Roślin Sp. z o.o. Tulce za odmianę o najwyższym potencjale plonowania oraz wysoką zawartość białka.
 • Nawóz AMINOMAG ACTIV produkowany przez Przedsiębiorstwo ARKOP Sp. z o.o. Bukowno za najnowszej generacji nawóz o właściwościach biostymulujących wykazujący wyjątkową efektywność w aktywacji fotosyntezy oraz produktywności roślin.
  Agrotech, Kielce, targi w Kielcach, targi Agrotech 2017, Agrotech 2017

  Targi Agrotech 2017 w Kielcach rozpoczęte

  W piątek wystartowała 23. edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech.  Impreza, która co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy osób, jest najważniejszym wydarzeniem tego typu w sezonie wiosennym w naszym...
 • Mieszanka paszowa Ketoza Bolus produkowana przez TRANS FEED Sp. z o.o. S.K.A. Warszawa za doskonałe źródło energii dla krów wysokowydajnych ograniczające ryzyko wystąpienia ketozy.

Przyznano również wyróżnienia:

 • Ciągnik  rolniczy ZETOR MAJOR 80 HS produkowany przez ZETOR TRACTORS A.S. Czechy zgłoszony przez Zetor Polska Sp. z o.o. Kalisz za niezawodność i wydajność oraz popularność w małych i średnich  gospodarstwach rodzinnych
 • Ładowacz czołowy Ł-106 PRO produkowany przez Zakład Metalowy AGROMASZ Gruszczewski Janusz Mrągowo za uniwersalność i wielofunkcyjność zastosowania.
 • Ciągnik rolniczy CLAAS NEXOS produkowany przez CLAAS TRACTOR SAS Francja zgłoszony przez CLAAS POLSKA Sp. z o.o.  Niepruszewo za rozwiązania konstrukcyjne umożliwiające prace w gospodarstwach sadowniczych i winnicach.
 • Kanister wielowarstwowy K5 SOR przeznaczony do Środków Ochrony Roślin produkowany przez SUWARY S.A. Pabianice za wykorzystanie technologii wielowarstwowej uniemożliwiającej przenikanie środków chemicznych do ścianek.

Wyróżnienia za oryginalny i nowatorski styl wystąpienia targowego:

 • AGRO-MASZ PAWEŁ NOWAK, Masłowice (ZC-22)
 • BOMET SP. Z O.O. SP.K., Węgrów (D-12)
  New Holland T7.165 S

  New Holland T7.165 S debiutuje w Polsce

  Podczas zbliżających się targów Agrotech (17-19 marca) w Kielcach firma z lego niebieskiego liścia pokaże po raz pierwszy w naszym kraju ciągnik z oznaczeniem T7.165 S. Model ten stanowi ofertę dla klientów szukających uboższej wersji...
 • JOHN DEERE POLSKA SP. Z O.O., Tarnowo Podgórne (D-5)
 • J.A. GĄSKA - JACEK GĄSKA, ALEKSANDER GĄSKA SPÓŁKA JAWNA, Jerzmanowice (H-122)
 • TIMAC AGRO POLSKA SP. Z O.O., Buk (H-142)
 • BANK BGŻ BNP PARIBAS S.A., Warszawa (H-148)
 • BNP PARIBAS LEASE GROUP SP. Z O.O., Warszawa (H-75)
 • SONAROL SP.J. NAJDA, Jedwabne (I-33)
 • KABAT TYRE SP. Z O.O. SP.J., Budzyń (I-2)

Medale za atrakcyjny i interesujący sposób prezentacji stoiska:

 • TAMA POLSKA SP. Z O.O., Sieradz (H-93)
 • NEW HOLLAND (CNH INDUSTRIAL POLSKA), Płock (E-10)
 • CASE IH, Płock (E-26)
 • URSUS S.A., Lublin (B-6)
   

Równolegle z targami Agrotech trwały Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
5/2024

Amazone Crop Care Tour

Poczciwy poznaniak sieje pszenicę jarą

Wynajem krótkoterminowy ciągników Claas

Trendy i rozwiązania techniczne rolnictwa cyfrowego

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT