Ursus podpisał ważną umowę podczas targów Agrotech

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
19-03-2017,12:40 Aktualizacja: 19-03-2017,12:46
A A A

23. edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach jest szczególnie ważna dla marki Ursus. Firmie udało się podpisać porozumienie o współpracy z algierskim przedsiębiorstwem Karmag Industrie, które zajmie się montażem, sprzedażą, dystrybucją ciągników i maszyn na rynkach afrykańskich.

- Strategia, przygotowana przez rząd w lutym, zakłada promocję międzynarodową, inwestowanie w innowacje, badania naukowe - mówił 17 marca minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. 

Ursus, fabryka ciągników w Lublinie

Co trafia do Ursusa? Wizyta w fabryce w Lublinie

Żyjemy w czasach, w których ciągniki Ursus znowu są liczącą się marką na naszym rynku nowych traktorów. Wielu rolników je kupiło, ale jeszcze większa grupa zastanawia się, z jakich podzespołów i części są budowane? Czy...
- W zeszłym roku udostępniliśmy polskiemu rolnikowi 27 nowych kierunków handlowych. W tym roku Algieria to priorytetowy dla Polski rynek rolniczy. Umowa pomiędzy polskim Ursusem a algierską firmą Karmag Industrie to dobry krok - zaznaczył szef resortu rolnictwa.

Gościem kieleckiej wystawy był także Abdesselam Chelghoum, minister rolnictwa, rozwoju wsi i rybołówstwa Ludowo-Demokratycznej Republiki Algierii, który wspólnie z ministrem Jurgielem uczestniczył w podpisywaniu umowy o współpracy pomiędzy Ursusem a algierskim przedsiębiorstwem branży rolniczej.

- Ekspansja zagraniczna jest ważnym elementem strategii rozwoju Ursusa - podkreślił Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus. - Afryka to dla Polski kontynent o ogromnym potencjale gospodarczym i jeszcze lepszych prognozach rozwoju - dodał.

Ursus jest obecny w Afryce od 2013 r. Główne rynki, na których obecnie działa spółka, to Etiopia i Tanzania. W sumie Ursus zawarł w Afryce kontrakty na kwotę około 140 mln dolarów.

- Oferujemy partnerom afrykańskim produkt dopasowany do potrzeb tamtejszego rynku, konkurencyjny pod względem jakości oraz ceny - zaznaczył Karol Zarajczyk.

[WIDEO] Algieria chce być ważnym partnerem gospodarczym Polski

Na mocy podpisanego porozumienia, wkrótce powstanie spółka z siedzibą w Algierii, której przedmiotem działalności będzie montaż, sprzedaż, dystrybucja i serwis ciągników i maszyn rolniczych na rynku algierskim i innych rynkach afrykańskich.

- Dotychczasowe realizacje to dopiero początek ekspansji Ursusa w Afryce. Intensywnie pracujemy nad zdobywaniem kolejnych rynków. Algieria jest dla nas bardzo ważnym krajem w kontekście możliwości dalszego rozwoju sprzedaży. Zawarcie umowy potwierdza rosnące zaangażowanie Ursusa w realizację projektów, które przyczyniają się do mechanizacji rolnictwa w kolejnych krajach Afryki - przyznał prezes Zarajczyk.

[WIDEO] Zobacz, jak powstają ciągniki Ursusa w lubelskiej fabryce spółki

Poleć
Udostępnij