Stagnacja cen na rynku tuczników

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
23-09-2019,10:30 Aktualizacja: 23-09-2019,10:23
A A A
Rynek tuczników w Unii Europejskiej wkroczył w okres stabilizacji. W większości państw członkowskich cena żywca wieprzowego pozostała bez zmian. 
 
Ceny tusz wieprzowych w przeważającej części państw unijnych, poza niewielkimi wzrostami we Francji, nie zmieniły się w stosunku do poprzedniego tygodnia. 
 
Sezonowe wzrosty podaży żywca, jak podaje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej, są zagospodarowane z uwagi na większe zapotrzebowanie rzeźni.
 
cło, USA, Chiny, wieprzowina, soja

Chiny sprzeciwiają się cłom nałożonym przez USA

Stany Zjednoczone 1 września bieżącego roku wprowadziły dodatkowe opłaty taryfowe na towary eksportowane z Chin. Państwo Środka przedstawiło raport przeciwko amerykańskim działaniom przed mechanizmem arbitrażowym Światowej Organizacji Handlu (WTO)....
 
W notowaniach niemieckiej dużej giełdy z 18 września cena po raz kolejny utrzymały się na poziomie 1,85 euro za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc), co w przeliczeniu na polską walutę daje około 8,03 złotych. Jest to już czwarty tydzień z rzędu kiedy cena nie uległa zmianie.
 
Podobne tendencje dotyczą rynku krajowego, gdzie notowania tuczników pozostały bez zmian.
 
Z danych niemieckiej małej giełdy opublikowanych 20 września wynika, że cena tuczników po raz kolejny wyniosła 1,91 euro za kg wbc, czyli około 8,30 złotych. 
 
Na aukcji wystawiono 2321 tuczników w 16 partiach z czego sprzedano 13 partii i łącznie 1781 zwierząt, podaje portal warchlaki.com.pl.
 
Stagnacja cen dotyczy również Danii, gdzie za tuczniki producenci otrzymują 12 koron duńskich za kg wbc. W przeliczeniu na walutę polską daje to około 6,98 złotych za kilogram. Cena ta obowiązuje w 39. tygodniu bieżącego roku.
 
korea południowa, asf, walka z asf, hodowla trzody chlewnej, Kim Hiun Su

ASF dotarł do kolejnego kraju. Rozpoczęto ubój świń

Władze Korei Południowej potwierdziły we wtorek pierwszy przypadek ASF w kraju. Choroba zaatakowała na fermie w pobliżu granicy z Koreą Północną, która informowała o wykryciu wirusa w swoich hodowlach w maju. Południowokoreańskie...
Optymistyczne prognozy zakładają, że w związku ze spodziewanym niedoborem wieprzowiny na rynku chińskim państwo to zacznie zwiększać import tego rodzaju mięsa.
 
Jeżeli do tego dojdzie cena w Niemczech może przekroczyć 2 euro za kilogram tuszy. 
 
Pesymistyczne przewidywania zakładają, że ograniczenia na lokalnym rynku wspólnotowym zahamują dalsze wzrosty cenowe.
 
Chiny wycofały się z nakładania dodatkowych ceł na wieprzowinę pochodzącą z USA, co świadczy o dużym zainteresowaniu zwiększonym importem tego mięsa z Ameryki. 
 
Eksperci przypominają, że cena 1 kilograma tuszy wieprzowej w Niemczech wynosi 1,85 euro, a w USA 0,92 euro. Tak więc różnica w cenie jest większa niż dodatkowe cło nakładane w Chinach na wieprzowinę ze Stanów Zjednoczonych.
 
  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA