Chiny sprzeciwiają się cłom nałożonym przez USA

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
20-09-2019,10:40 Aktualizacja: 20-09-2019,10:39
A A A
Stany Zjednoczone 1 września bieżącego roku wprowadziły dodatkowe opłaty taryfowe na towary eksportowane z Chin. Państwo Środka przedstawiło raport przeciwko amerykańskim działaniom przed mechanizmem arbitrażowym Światowej Organizacji Handlu (WTO).
 
Rzecznik ministerstwa handlu rozpatrzył chiński raport skierowany do WTO. Dotyczy on amerykańskich środków taryfowych mających zastosowanie do towarów eksportowanych przez Chiny do USA w wysokości 300 miliardów dolarów - informuje portal 3trzy3.pl na podstawie spanish.mofcom.gov.cn/.
 

Wzrost cen wieprzowiny uderza w konsumentów, władze uruchomią rezerwy

Wzrost cen wieprzowiny, związany z epidemią afrykańskiego pomoru świń (ASF), uderza w handlowców i konsumentów w Chinach. Dla wielu Chińczyków wieprzowina jest podstawą codziennego jadłospisu i często określana jest w tym kraju...
Wśród oclonych towarów znajduje się między innymi soja i wieprzowina.
 
Zdaniem przedstawicieli Chin środki w postaci podatku nałożonego przez USA naruszają porozumienie osiągnięte przez przywódców tych dwóch krajów w Osace.
 
Chiny wyraźnie nie zgadzają się z tym i wnoszą kategoryczny sprzeciw.
 
Pod koniec sierpnia Stany Zjednoczone oświadczyły, że zwiększą cła nałożone na towary eksportowane z Chin do USA o około 550 mld dolarów.
 
Przed nałożeniem cła przez USA, Chiny wprowadziły nowe dodatkowe taryfy w wysokości od 5 proc. do 10 proc. na produkty amerykańskie o wartości 75 mld dolarów.
 
  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA