Mleko i jego produkty z Polski prezentowane w Chinach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
11-05-2016,13:00 Aktualizacja: 11-05-2016,11:28
A A A

Europejska branża mleczna podczas największych targów spożywczych SIAL była prezentowana w ramach projektu Trade Milk. Jest to trzyletni program, którego celem jest promocja wybranych produktów mleczarskich jak mleczko smakowe, mleko w proszku, jogurty i sery żółte dojrzewające.

Podczas targów SIAL 2016, które w dniach 5-7 maja odbyły się w Szanghaju, w ramach projektu Trade Milk swoje produkty zaprezentowali przedstawiciele polskich zakładów OSM Piątnica, Spomlek, SM Gostyń, Lazur, Bartex i Polmlek - informuje Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Na stoisku PFHBiPM kucharze przygotowywali produkty z nabiału. Ponadto zwiedzający mogli także skosztować produkty mleczne m.in. OSM Łowicz, Bakoma, Mlekovita, Mlekpol i SOT Białystok.

Podczas konferencji prasowej dla chińskich mediów członkowie Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka mówili o zaletach picia mleka oraz spożywania jego przetworów. Przedstawili oni także aktualną sytuację dotyczącą importu i eksportu produktów mlecznych do Chin oraz zasady współpracy przedsiębiorców z Europy z przedstawicielami chińskiego rynku i specyfikę hodowli bydła mlecznego oraz produkcji mleka w Polsce.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zapobieganie biegunkom u prosiąt

-Krajowe białko na polu i w korycie

-Mineralne dla loch prośnych

-Sposoby na zapachy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2021

Hoduj z głową bydło:

-Co czeka rynek mleka

-Zmodernizowany opas

-Bydło na lekkie gleby

-Jak zasuszać krowy ?

-O laktację trzeba zadbać

 

PRENUMERATA

 

KONGRES EKMA 2021