mojeINFOPOLE - nowe narzędzie ułatwiające prowadzenie gospodarstwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
26-03-2020,11:55 Aktualizacja: 26-03-2020,12:47
A A A
Prowadzenie gospodarstwa rolnego nie należy do zadań łatwych. Można je sobie jednak nieco ułatwić korzystając z rozmaitych rozwiązań cyfrowych. Jednym z najnowszych jest mojeINFOPOLE, czyli kompleksowe narzędzie dla rolników na urządzenia mobilne, opracowane przez specjalistów firmy Syngenta.
 
mojeINFOPOLE pełni funkcję codziennego asystenta każdego rolnika, który poinformuje o zagrożeniach w uprawach w danej okolicy, podpowie w jaki sposób najlepiej je zabezpieczyć oraz powiadomi, czy warunki klimatyczne pozwalają na wykonanie zabiegu ochronnego. Obsługa aplikacji jest intuicyjna i wyjątkowo wygodna, a wszystkie najważniejsze funkcjonalności są dostępne w zasięgu kilku kliknięć. 
 
Pomidor Yoom, Syngenta Polska, nagroda za innowacyjność, fioletowy pomidor, Fruit Logistica w Berlinie

Syngenta ma powody do dumy. Fioletowy pomidor zdobył uznanie

Nowy, fioletowy pomidor YOOM firmy Syngenta zdobył prestiżową złotą nagrodę w kategorii  „Innowacje” na tegorocznych targach Fruit Logistica w Berlinie.    YOOM wyróżnia się atrakcyjnym purpurowym kolorem i dobrze...
Raporty zagrożeń i ochrona roślin
 
Jedną z głównych funkcjonalności mojeINFOPOLE są rzetelne raporty o zagrożeniach upraw opracowywane na podstawie danych ze stacji CelverFarm. Monitorowany jest teren całego kraju, a informacje podawane są dla upraw zbożowych, rzepaku i kukurydzy. Każde istotne zagrożenie jest opisane w obszernej bazie agrofagów obejmującej chwasty, choroby grzybowe oraz szkodniki. 
 
Co więcej, mojeINFOPOLE nie tylko informuje o zagrożeniach, ale również rekomenduje konkretne rozwiązania w postaci preparatów Syngenta lub, co warto podkreślić, substancji czynnej rozwiązującej dany problem. Aplikacja jest również zintegrowana z ministerialnym Rejestrem Środków Ochrony Roślin, zatem korzystając z niej można w wygodny sposób odszukać etykietę wybranego preparatu. Z kolei rozbudowany moduł pogodowy ułatwia podjęcie decyzji o przeprowadzeniu zabiegu ochronnego.
 
Kalkulatory i pomiary pól
 
Wartościowym uzupełnieniem powyższych funkcjonalności jest zestaw kilku przydatnych kalkulatorów rolniczych, które znacznie przyspieszają codzienną pracę. Mowa o kalkulatorach siewu, obsady, oprysku czy wilgotności kukurydzy.
 
Syngenta Polska, wyzwania branży rolniczej, zrównoważone rolnictwo, nowe produkty, Dział Nasion Syngenta Polska

Syngenta ma odpowiedź na wyzwania stojące przed branżą rolniczą

15 stycznia w Warszawie, firma Syngenta Polska zorganizowała doroczną konferencję prasową, by zaprezentować nowe produkty i działania. Jednak tym razem miała ona nieco inną formułę, ponieważ jej motywem przewodnim były szeroko pojęte wyzwania,...
Korzystając z mojeINFOPOLE można również dokonać orientacyjnego pomiaru powierzchni własnych pól z możliwością zapisu (pomiar na mapie satelitarnej lub manualny, po okrążeniu danego areału). mojeINFOPOLE to także doskonałe źródło wiedzy na temat produktów, promocji i strategii ochrony Syngenta. 
 
Ciekawym rozwiązaniem jest moduł społecznościowy umożliwiający dodawanie zdjęć własnych upraw.
 
Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony z systemami Android oraz iOS. W pierwszym okresie korzystanie z niej jest w pełni darmowe. Darmowy dostęp, bez limitów czasowych obowiązuje dla członków Syngenta Agriclub.
 
„NieWylegaj”
 
Integralną częścią aplikacji mojeINFOPOLE jest także moduł NieWylegaj, który umożliwia ocenę prawdopodobieństwa wystąpienia efektu wylegania zbóż. Po przeprowadzeniu takiej kalkulacji aplikacja zarekomenduje najlepszą strategię regulacji łanu.
 
syngenta, Marek Łuczak, mirosław jabłoński, żużel, orzeł łódź

Syngenta wchodzi w żużel

Syngenta będzie głównym sponsorem Mirosława Jabłońskiego w sezonie żużlowym 2020. Wychowanek Startu Gniezno w przyszłym roku będzie reprezentował barwy I-ligowego Orła Łódź.   "Dziś kolejna ważna informacja… Wisienka...
Użytkownik po uruchomieniu aplikacji wybiera gatunek rośliny i wskazuje podatność odmiany na wyleganie. Przy czym wiedza na temat podatności odmiany na wyleganie nie jest wymagana. Można skorzystać z dostępnej listy odmian i wybrać tę, która została wysiana na polu. Kolejny krok to wybór konkretnej fazy rozwojowej BBCH, w której aktualnie znajduje się uprawa. Dzięki tym informacjom oprogramowanie przygotuje rekomendacje odnośnie ew. zalecanych produktów i zabiegu.
 
W dalszej kolejności użytkownik ocenia obsadę roślin po zimie oraz wskazuje, czy uprawa według jego wiedzy wymaga dokrzewiania, czy nie. Te informacje wykorzystywane są na dalszym etapie podczas przygotowywania zaleceń. 
 
Korzystając z aplikacji trzeba wybrać klasę gleby na jakiej została wysiana uprawa. Co więcej, należy również podać poziom nawożenia azotem oraz zakładany plon. Jedną z najczęstszych przyczyn wylegania zbóż jest właśnie zbyt wysokie nawożenie roślin azotem, które bezpośrednio przekłada się na wspomniany wzrost biomasy. 
 
Syngenta, rolnictwo zrównoważone, zmiany klimatyczne, ziemia uprawna

Syngenta przeciwdziała zmianom klimatu

Syngenta przez najbliższe 5 lat przeznaczy 2 miliardy USD na innowacje służące rozwojowi rolnictwa zrównoważonego, aby pomóc rolnikom w walce ze wzrastającymi zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych. Erik Fyrwald, Prezes...
Ostatnią kwestią, jaką NieWylegaj bierze pod uwagę w kontekście oceny ryzyka, jest przebieg pogody. I nie chodzi w tym wypadku jedynie o prawdopodobieństwo wystąpienia intensywnych opadów czy wiatru, które często pogłębiają zjawisko wylegania. Istotna jest również intensywność fotosyntezy, która wpływa na efekt działania samego regulatora wzrostu.
 
Aplikacja NieWylegaj w swoich obliczeniach uwzględnia aż dziewięć wspomnianych wcześniej czynników. Przed końcowym „kliknięciem” wyświetlany jest ekran podsumowania, dzięki czemu raz jeszcze można spojrzeć na wszystkie dane i w razie potrzeb dokonać ostatnich korekt. 
 
Wynik oceny ryzyka prezentowany jest w wyjątkowo czytelny sposób, nie pozostawiając użytkownikowi złudzeń względem tego, czy działanie jest wymagane, czy nie. Jeśli tak, aplikacja prezentuje informacje odnośnie zalecanych zabiegów dokrzewiania i regulacji wzrostu. Rekomendacja obejmuje zarówno nazwę wybranych preparatów, jak i dawkę. Tak przygotowany raport można za pomocą jednego przycisku przesłać na adres email w postaci pliku PDF. 
 
Aplikacja NieWylegaj dostępna jest pod adresem: https://www.syngenta.pl/niewylegaj. Nie trzeba zakładać żadnego konta. Nie ma konieczności logowania. Dostępna jest za darmo dla wszystkich użytkowników.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
WAŻNE TERMINY

15.03 - 17.05.2021 wnioski obszarowe w kampanii 2021 r. - zobacz więcej

29.03 - 16.05.2021 nabór wniosków - tworzenie lub rozwój krótkich łańcuchów dostaw lub rynków lokalnych -- zobacz więcej

31.03.2021- 29.05.2021 nabór wniosków - premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw - zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów