Grupa Orlen i KOWR w projekcie "Razem napędzamy polskie rolnictwo"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
02-03-2019,10:05 Aktualizacja: 02-03-2019,9:53
A A A

Podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce (Podkarpackie), spółki z Grupy Orlen zainaugurowały współpracę z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Patronat nad projektem "Razem napędzamy polskie rolnictwo" objął minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski - podał koncern.

PKN Orlen wyjaśnił, że współpraca będzie dotyczyła produktów spółek: Orlen Paliwa - oferującej sprzedaż paliw płynnych i LPG, Inowrocławskie Kopalnie Soli "Solino" - sól paszową, tabletki solne do uzdatniania wody, Orlen Oil - oleje i środki smarne.

pkn orlen, ochotnicza straż pożarna, daniel obajtek, rabaty dla strażaków, stacje bliska

PKN Orlen wprowadzi rabaty na paliwa dla strażaków ochotników

PKN Orlen podpisał umowę, gwarantującą jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej należącym do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego rabat na paliwa w sieci stacji paliwowych koncernu w całej Polsce. Program ruszy 1 stycznia 2019 r. "Program...

Według płockiego koncernu, współpraca obejmie również karty flotowe PKN Orlen, usługi Orlen Ochrona oraz nawozy azotowe z oferty Anwil, także spółki z Grupy Orlen.

- Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa to instytucja o znaczeniu strategicznym dla rozwoju tej sfery gospodarki. Orlen to strategiczny koncern polskiej gospodarki. Z satysfakcją odnoszę się do nawiązania ścisłej współpracy tych dwóch podmiotów - powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi, cytowany w piątkowym komunikacie PKN Orlen.

Ardanowski podkreślił, że "we współczesnym świecie, w tym także dla rolnictwa, ogromne znaczenie mają paliwa". - Produkcja rolna nie może się bez nich obejść. Jak dużą rolę do tego faktu przywiązuje rząd, świadczy przeznaczenie w tym roku w budżecie państwa 1,2 mld zł na tzw. paliwo rolnicze, zwrot części akcyzy zawartej w cenie paliwa zużywanego do produkcji rolnej - dodał minister.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że "KOWR posiada w swojej strukturze strategiczne spółki dbające o rozwój hodowli roślin i zwierząt". - Dla dalszego ich rozwoju duże znaczenie będzie miała zadeklarowana dziś współpraca z Orlen – powiedział Ardanowski.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapewnił, że "Grupa Orlen dostrzega duży potencjał polskiego rolnictwa, które dynamicznie się rozwija". - Zacieśnienie współpracy z rolnikami to racjonalny krok biznesowy. Ważną rolę w tym projekcie odgrywają paliwa, które chcemy sprzedawać rolnikom na atrakcyjnych warunkach. Liczymy, że przyniesie to wymierne korzyści wszystkim stronom - dodał.

biorafinerie, Orlen, Jan Krzysztof Ardanowski, Daniel Obajtek, Jedlicze, bioetanol

Ardanowski namawia Orlen do inwestycji w biorafinerie

W Polsce jest potrzebna jedna, może kilka dużych biorafinerii, które przerabiałyby nadwyżki zboża. O takich inwestycjach rozmawiam m.in. z PKN Orlen - poinformował w poniedziałek szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Zdaniem...

Według niego, "producenci rolni będą mieli możliwość tańszych zakupów w hurcie, a bezpośrednie dostawy paliw Orlen zagwarantują wysoką jakość i jednocześnie ograniczą szarą strefę, co przełoży się na większe wpływy do budżetu państwa".

Monika Tyska z KOWR zaznaczyła, że projekt "Razem napędzamy polskie rolnictwo" stanowi ważny krok w obliczu zachodzących zmian rynkowych i przełoży się na konkretne korzyści biznesowe dla polskich producentów rolnych. - Deklaracja współpracy jest pierwszym na polskim rynku działaniem, które w tak kompleksowy sposób łączy doświadczenie KOWR, rozwiązania i produkty Grupy Orlen z potrzebami współczesnego polskiego rolnictwa - dodała.

PKN Orlen jest największym w Polsce podmiotem segmentu rafineryjnego i petrochemicznego, i jednym z największych tej branży w Europie.

W piątek w Jasionce k. Rzeszowa rozpoczęło dwudniowe obrady Europejskie Forum Rolnicze. Obrady poświęcone są m.in. Wspólnej Polityce Rolnej UE w nowej perspektywie budżetowej, zrównoważonemu rozwojowi, jako szansie dla obszarów wiejskich oraz perspektywie wymiany handlowej towarów i usług rolniczych z krajami pozaeuropejskimi. W spotkaniu bierze udział m.in. komisarz UE ds. rolnictwa i obszarów wiejskich Phil Hogen. Są też przedstawiciele resortów rolnictwa m.in. ze Słowacji, Węgier, Czech i Hiszpanii.

W sobotę do Jasionki ma przyjechać premier Mateusz Morawiecki.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu