PKN Orlen wprowadzi rabaty na paliwa dla strażaków ochotników

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-12-2018,10:35 Aktualizacja: 20-12-2018,11:10
A A A

PKN Orlen podpisał umowę, gwarantującą jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej należącym do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego rabat na paliwa w sieci stacji paliwowych koncernu w całej Polsce. Program ruszy 1 stycznia 2019 r.

"Program lojalnościowy uprawnia do indywidualnego korzystania przez członków tej formacji z rabatu w wysokości 8 gr brutto za jeden litr paliwa na stacjach Orlen oraz na stacjach Bliska" - podał koncern.

OSP, nowe wozy dla OSP, kujawsko-pomorskie, straż pożarna

OSP z nowymi samochodami ratowniczo-gaśniczymi

Do służby w Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie kujawsko-pomorskim wchodzi właśnie siedem średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z Regionalnego Programu Operacyjnego...

- PKN Orlen jako firma odpowiedzialna społecznie angażuje się w projekty ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Od wielu lat współpracujemy z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej, które na co dzień służą milionom Polaków. Rabat na paliwo dla tej grupy traktujemy nie tylko jako wsparcie, ale także inwestycję. W ten sposób doceniamy ich zaangażowanie w ochronę i ratowanie ludzkiego życia - powiedział Daniel Obajtek, prezes płockiego koncernu, cytowany w środowym komunikacie spółki.

Jak podkreślił, podpisana umowa oznacza, że "blisko 100 tys. członków tej formacji już od nowego roku będzie miało możliwość korzystania z atrakcyjnych rabatów na paliwo".

Orlen przypomniał - powołując się na dane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - że do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego należy ok. 4,4 tys. jednostek OSP, a do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych uprawnionych jest ponad 100 tys. członków jednostek.

"Dla PKN Orlen oznacza to wysoki potencjał do zwiększenia wolumenów sprzedaży na stacjach paliw" - przyznała jednocześnie spółka.

Orlen wspomniał, iż w ramach "Programu pomocy jednostkom straży pożarnych" systematycznie przekazuje środki finansowe. Według koncernu, w ciągu 18 lat straż pożarna otrzymała ponad 12 mln zł, które zainwestowano m.in. w sprzęt przeciwpożarowy, ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego, sprzęt ratownictwa drogowego i technicznego, ratownictwa medycznego, ratownictwa chemicznego, ekologicznego oraz wysokościowego.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu