Wyłudzają pieniądze przez SMS. Ministerstwo ostrzega

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
18-02-2016,15:05 Aktualizacja: 18-02-2016,15:12
A A A

Resort finansów ostrzega przed fałszywymi SMS o Loterii Paragonowej, które służą wyłudzaniu pieniędzy. Ministerstwo poinformowało w specjalnym komunikacie, że organizatorzy loterii oraz administracja podatkowa nie rozsyłają SMS do uczestników konkursu.

"Ostrzegamy przed wiadomościami SMS, które rozsyłają podmioty wykorzystujące popularność Narodowej Loterii Paragonowej, aby wyłudzić pieniądze. Organizatorzy loterii oraz administracja podatkowa nie rozsyłają wiadomości SMS o treści (pisownia oryginalna - PAP): NARODOWY KONKURS PARAGONOWY. Dzwoniliśmy, gdyż masz SZCZESLIWY PARAGON i możesz zamienic go na ZWROT KWOTY 500ZL! TERAZ ZA DARMO odpisz: AC na 60177" - poinformowało ministerstwo.

internet, zakupy, oszustwo, UOKiK, ostrzeżenie, porady, prezent, sms

Nie ma nic za darmo. Uwaga na oszustów grasujących w internecie

Odbierz prezent. Testuj za darmo. Wyślij sms – takie oferty występują na wielu stronach internetowych. Korzystając z nich nieostrożnie, narażamy się na niespodziewane koszty. Jak postępować, gdy mamy do czynienia z takimi serwisami?...

Resort wskazał, że organizator Narodowej Loterii Paragonowej w dniu losowania wysyła do zwycięzców e-maila, a następnego dnia kontaktuje się telefonicznie.

W ubiegłym tygodniu ministerstwo wręczyło nagrody kolejnym zwycięzcom (ze styczniowego losowania) Narodowej Loterii Paragonowej, w tym Opla Astrę za zwycięski paragon oraz - po raz pierwszy nagrodę specjalną, Opla Insignię, za paragon "branżowy". 15 lutego losowano natomiast po raz kolejny nagrodę główną - samochód Opel Astra oraz dwa multimedialne iPady Air 2.

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna resortu, która ma uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego.

Ministerstwo tłumaczy, że biorąc paragon wspiera się uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi. Zgodnie z danymi MF od października do grudnia Polacy zarejestrowali prawie 46 milionów paragonów fiskalnych.

Poleć
Udostępnij