Rząd dopłaci do fotowoltaiki. Premier przedstawił program "Mój prąd"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
25-07-2019,13:10 Aktualizacja: 25-07-2019,13:16
A A A

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował nowy program rządowy "Mój prąd", w ramach którego każdy inwestujący w instalację fotowoltaiczną otrzyma do 5 tys. zł (maksimum 50 proc. wartości inwestycji).

Warunkiem uprawniającym do wypłaty środków jest umowa z operatorem energetycznym, która potwierdzi instalacje specjalnego licznika do obsługi instalacji fotowoltaicznej - informuje portal swiatoze.pl

systemy fotowoltaiczne, energia słoneczna, oze, instalacje oze, fotowoltaika, ustawa o oze

Gminy wchodzą w energetykę. Fotowoltaika zamiast wiatrowych farm

Rosnące ceny energii skłaniają coraz więcej samorządów do szukania alternatywy dla drogich usług spółek przesyłowych. Wiele gmin przymierza się do inwestycji we własną energetykę. Rząd szykuje ułatwienia dla gmin, które...

Środki będą wypłacane i obsługiwane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych, a jego budżet to 1 mld złotych.

Dofinansowanie obejmuje do 50 proc. kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5000 zł. Wsparciem mogą zostać objęte instalacje o 2-10 kW mocy zainstalowanej. Program skierowany jest do gospodarstw domowych i powinien pokryć zapotrzebowanie dla 200 tys. prosumentów.

Ministerstwo Energii zamierza przyspieszyć inwestycje w OZE, w celu zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii o 15 proc. w końcowym zużyciu brutto, do końca 2020 r.  

Według najnowszej nowelizacji ustawy o OZE, prosument jest definiowany również jako mały i średni przedsiębiorca, dla którego wytwarzanie energii nie jest przedmiotem przeważającej działalności gospodarczej.

Zmiany zachodzące w sektorze odnawialnych źródeł energii mają pozytywny wpływ na rozwój firm z branży fotowoltaicznej.
 

źródło: swiatoze.pl

Poleć
Udostępnij
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu