Konkurs plastyczny dla dzieci

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
08-05-2018,13:55 Aktualizacja: 08-05-2018,13:02
A A A
VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” wkracza w etap centralny, w ramach którego Centralna Komisja Konkursowa oceni prace zgłoszone  przez 36108 dzieci z 2986 szkół podstawowych.
 
Konkurs przebiega pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Prowadzony jest we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy.Prace wykonane przez uczestników Konkursu, tak różne pod względem technicznym, dotyczą jednego, ważnego tematu – upadków stanowiących grupę zdarzeń wypadkowych najczęściej występujących w gospodarstwach rolnych. W 2018 r. KRUS większość działań prewencyjnych prowadzi pod hasłem „Upadek to nie przypadek” – konkurs wpisuje się zatem  w założenia tej kampanii. Zgodnie z regulaminem, prace zostaną ocenione w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0-III i IV-VII), według następujących kryteriów: zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, walory estetyczne pracy oraz oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu.
 
Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji Konkursu odbędzie się 15 czerwca br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP, a udział w nim wezmą Laureaci wraz z rodzinami, przedstawiciele Organizatora i Współorganizatorów, Patronów oraz media branżowe. Konkurs przebiega pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wsparcie medialnego temu przedsięwzięciu udzielił magazyn Rolniczy Przegląd Techniczny.
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie RPT
2/2024

Ursus (znowu) na sprzedaż

Toscano sieje punktowo rzepak

Kubota od 50 lat w Europie

Jakość rozpylania ma znaczenie

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT