Nie było chętnych na zakup Ursusa S.A. - konkurs nierozstrzygnięty. Co zrobi syndyk?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Piotr Nowak PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
14-03-2024,17:00 Aktualizacja: 14-03-2024,17:04
A A A

Zaplanowany na czwartek konkurs ofert na zakup przedsiębiorstwa Ursus S.A. w upadłości nie został rozstrzygnięty. Żaden podmiot nie złożył oferty - poinformował PAP syndyk Paweł Głodek. Wartość firmy oszacowano na 124 mln zł, a wysokość wierzytelności - na blisko 308 mln zł.

12 marca br. miął termin na doręczenie do warszawskiego biura syndyka ofert zakupu przedsiębiorstwa Ursus. Termin otwarcia i weryfikacji złożonych ofert wyznaczono na 14 marca.

"W ramach zorganizowanego konkursu ofert na zakup przedsiębiorstwa Ursus S.A. w upadłości z siedzibą w Warszawie, w wyznaczonym zgodnie z regulaminem terminie składania ofert za zakup przedsiębiorstwa, żaden podmiot nie złożył oferty. Nie zostało również wpłacone wadium na rachunek masy upadłości. W związku z powyższym zaplanowany za dzień dzisiejszy konkurs ofert nie został rozstrzygnięty" – poinformował syndyk Głodek.

ursus, ursus sa, sprzedaż, upadłość

Koniec składania ofert na zakup Ursus S.A. w upadłości. Będzie kontynuacja produkcji maszyn pod legendarną marką?

We wtorek upływa termin składania ofert na zakup przedsiębiorstwa Ursus S.A. w upadłości – poinformował PAP syndyk Paweł Głodek. Wartość producenta ciągników i maszyn rolniczych oszacowano na 124 mln zł, a wysokość wierzytelności...

Zapytany o kolejne działania syndyk wskazał, że będzie kontynuował działania zmierzające do likwidacji majątku upadłej spółki w sposób określony w ustawie Prawo upadłościowe. "Syndyk w najbliższym czasie zwróci się do Rady Wierzycieli ze stosownym wnioskiem o zwołanie posiedzenia Rady Wierzycieli. Dalsze działania syndyka będą uwzględniały opinie i ewentualne decyzje Rady Wierzycieli" – uzupełnił.

Przedmiotem konkursu była sprzedaż całego przedsiębiorstwa, którego wartość została oszacowana na 124 mln zł. W skład firmy wchodzą m.in. dwa zakłady produkcyjne w Dobrym Mieście oraz Lublinie, znaki towarowe Ursus, dokumentacja projektów badawczo-rozwojowych Ursusa, maszyny i urządzenia. Potencjalny nabywca stałby się również pracodawcą dla zatrudnionych w przedsiębiorstwie pracowników.

Na liście złożonej przez syndyka do akt postępowania upadłościowego uznane zostały wierzytelności za ponad 307,7 mln zł. Ostateczna kwota może ulec zmianie, ponieważ ze względu na przesłane sprzeciwy lista nie została prawomocnie zatwierdzona przez sędziego-komisarza.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu