Chiny podnoszą cła na wieprzowinę. Hodowcy tracą miliony

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
28-08-2019,11:30 Aktualizacja: 28-08-2019,11:26
A A A

Chiny w miniony piątek 23 sierpnia odpowiedziały na amerykańskie sankcje celne. Tym samym nałożyły dodatkowe 10 proc. cła na wieprzowinę pochodzącą z USA.

"Jest to kolejny dotkliwy cios wymierzony w eksporterów amerykańskich lokujących produkty wieprzowe na rynku chińskim. Przypomnijmy, że do tej pory wieprzowina pochodząca z USA była obłożona 62 proc. cłem" czytamy w komunikacie KZP-PTCH.

Wieprzowina pochodząca z USA została teraz dodatkowo obciążona 10 proc. cłem, co jeszcze bardziej pogarsza konkurencyjność tamtejszych produktów wieprzowych.

Zakłady Mięsne Henryk Kania

ZM Henryk Kania walczą o przetrwanie

Wśród wiodących zakładów mięsnych związanych z przetwórstwem wieprzowiny oprócz takich firm jak Sokołów, Animex znajdują się Zakłady Mięsne Henryk Kania. To polska i zarazem rodzinna firma, która przez lata...

Hodowcy i producenci trzody chlewnej ze Stanów Zjednoczonych są sfrustrowani, ponieważ rynek chiński stwarza obecnie największe w historii możliwości importowe w związku z szerzeniem się tam afrykańskiego pomoru świń.

Farmerzy ze Stanów Zjednoczonych z powodu wojny handlowej, według tamtejszych szacunków, stracili już około miliarda dolarów.

Czy Chiny mogą sobie pozwolić na taką politykę wobec USA? Jak informują władze Państwa Środka, sytuacja związana z zaopatrzeniem rynku w wieprzowinę jest pod kontrolą.

Braki mięsa wieprzowego są uzupełniane importem z Unii Europejskiej, a wszelkie niedobory mają zostać zastąpione przez inne produkty białkowe.

warchlaki, cena w Danii, trzoda chlewna, tuczniki

Znamy aktualne notowania warchlaków i tuczników duńskich

Tuczniki w Danii w notowaniach opublikowanych przez Danish Crown 22 sierpnia podrożały o 0,30 koron duńskich (DKK) za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc). Natomiast cena warchlaków pozostała bez zmian.   Notowania tuczników...

Hodowcy i producenci trzody chlewnej w Chinach, jak podaje firma Genesus, otrzymują obecnie bardzo wysokie stawki za żywiec. Wynoszą one 25,25 juanów za kilogram tj. niemal 14 zł za kg.

Cena tuczników w tym kraju od lutego tego roku jest więc już dwukrotnie wyższa.

Import wieprzowiny przez Chiny w pierwszym półroczu tego roku również znacząco rośnie. Dynamika wzrostu, jak podaje KZP-PTCH, wynosi 62 proc.

"Spodziewamy się, że rosnące ceny wieprzowiny wywołają jeszcze większą presję na chińskich importerach, a wysokie ceny skupu żywca wieprzowego zostaną utrzymane" czytamy w komunikacie związku.

  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu