ASF. Wybuchły kolejne 4 ogniska choroby

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
12-07-2021,13:20 Aktualizacja: 12-07-2021,13:21
A A A

Liczba ognisk afrykańskiego pomoru świń w Polsce w 2021 roku wzrosła do 20. Najnowsze cztery wybuchły w woj. lubuskim, dolnośląskim oraz warmińsko-mazurskim.

Wirus ASF dostał się do kolejnych czterech gospodarstw. Dwa ogniska wybuchły w województwie dolnośląskim, a po jednym w lubuskim i warmińsko-mazurskim.

Najnowsze ogniska ASF zostały naniesione na mapę opracowywaną przez Główny Inspektorat Weterynarii. Póki co z wyjątkiem jednego, nie znamy ich szczegółów.

wirus asf, ognisko asf, afrykański pomór świń, ferma trzody chlewnej, zabite świnie, trzoda chlewna, bioasekuracja

ASF. Ponad 23 tys. świń zabitych z powodu choroby

Liczba ognisk afrykańskiego pomoru świń wzrosła do 16. Najnowsze 4 ogniska wybuchły w województwie lubuskim oraz wielkopolskim. ASF występuje już 7 województwach. Liczba ognisk choroby wzrosła do 16. Liczba zabitych i zutylizowanych...

Ognisko ASF nr 2021/17 wybuchło w pobliżu wsi Drzecin położonej w województwie lubuskim w powiecie słubickim w gminie Słubice przy drodze krajowej nr 31 Słubice - Szczecin.

Ognisko ASF nr 2021/18 wybuchło w pobliżu wsi Cieszkowice położonej w województwie dolnośląskim w powiecie górowskim w gminie Wąsosz.

Ognisko ASF nr 2021/19 wybuchło w gospodarstwie liczącym 17 świń zlokalizowanym w miejscowości Rybno Osada w gminie Rybno w powiecie działdowskim w woj. warmińsko-mazurskim na obszarze objętym ograniczeniami II (różowym).

O 2. ognisku ASF w tym województwie poinformował dzisiaj (12 lipca) Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

Ognisko ASF nr 2021/20 wybuchło w pobliżu wsi Chodlewo położonej w województwie dolnośląskim w powiecie trzebnickim w gminie Żmigród.

We wszystkich gospodarstwach wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby zgodnie z przepisami UE oraz rozporządzeniem MRiRW z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń.

Mapę obrazującą najnowsze ogniska i przypadki ASF znajdziesz TUTAJ

  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu