Jacek Zarzecki: organizacje prozwierzęce podniosły krzyk

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
18-12-2022,15:35 Aktualizacja: 18-12-2022,15:36
A A A

Minister rolnictwa zapowiedział, że tylko Inspekcja Weterynaryjna będzie miała prawo wchodzenia na teren gospodarstw rolnych. Organizacje prozwierzęce podniosły alarm nie zgadzając się z tą propozycją.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk zapowiedział, że organizacje prozwierzęce nie będą miały prawa wchodzić na teren gospodarstw rolnych. Takie prawo zostanie dane jedynie przedstawicielom Inspekcji Weterynaryjnej.

Tzw. obrońcy praw zwierząt natychmiast rozpoczęli protest w tej sprawie w mediach społecznościowych. Niektórzy z nich piszą wprost, że i tak nie będą przestrzegać ewentualnych przepisów.

Deklaracja polityczna ministra rolnictwa z kolei bardzo podoba się hodowcom zwierząt.

Ustawa o ochronie zwierząt, organizacje prozwierzęce, hodowcy zwierząt, zwierzęta hodowlane, obrońcy praw zwierząt

Interwencje tzw. obrońców zwierząt. Praktyczne rady dla hodowców

Hodowcy zwierząt gospodarskich często są zaskoczeni interwencją tzw. obrońców praw zwierząt. Warto więc zapoznać się z praktycznymi poradami dotyczącymi postępowania w takiej sytuacji. Adwokat Marek Jaroch z Kancelarii Adwokackiej Marek...

- Mamy nadzieję, że ta deklaracja polityczna ministra rolnictwa niedługo przerodzi się w przepis ustawy i zostanie jak najszybciej wprowadzona. O tym, że jest to potrzebne, przekonuje gwałtowna rekcja organizacji jak DIOZ, którą można porównać z wyciem - mówi Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego dodając:

- My nie chcemy zabraniać organizacjom prozwierzęcym pomocy zwierzętom. Chcemy ją jedynie ucywilizować. Nie może być tak, że przykładowa pani Pani Krysia przebrana za inspektora wchodzi na teren gospodarstwa i decyduje bez żadnej wiedzy i doświadczenia, czy dane zwierzęta są utrzymywane w dobrych czy złych warunkach.

Prezes PZHiPBM podkreśla, że o potrzebie zmiany artykułu 7 ust. 3 ustawy o ochronie zwierząt. Tych działań oczekują hodowcy, którzy chcą bezpiecznie zajmować się produkcją żywności.

Jacek Zarzecki na swoim Twitterze poinformował również, że w imieniu PZHBiPM zwrócił się do Katarzyny Marii Piekarskiej o zwołanie kierowanego przez nią Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt w zakresie interwencyjnego zaboru zwierząt i łamania prawa przez NGO.

- Skoro tak bronicie prawa NGO do interwencji w gospodarstwach rolnych to może pora wysłuchać głosu drugiej strony? - pisze do przedstawicieli organizacji prozwierzęcych Jacek Zarzecki.

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals) Sygnały brojlerów |Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków



 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu