Agritechnica przeniesiona na 2022 rok

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Przemysław Olszewski | olszewski@rpt.pl
30-03-2021,8:00 Aktualizacja: 30-03-2021,10:47
A A A

Informacja ta wisiała w powietrzu. Zaplanowane dopiero na połowę listopada br. największe na świecie targi techniki rolniczej dość szybko skapitulowały wobec trwającej pandemii koronawirusa. Organizator podjął decyzję o przesunięciu imprezy o nieco ponad trzy miesiące.

DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) odracza targi Agritechnica. Jak tłumaczy organizator, to ze względu na wciąż trwającą pandemię, a także niezadowalający obecnie postęp programów szczepień, zarówno w Niemczech, jak i za granicą. DLG, VDMA (Europejskie Zrzeszenie Producentów Sprzętu Rolniczego) i komitet doradczy wystawców Agritechnica stwierdziły, że obecnie nie ma wystarczającej pewności planowania w przypadku wariantu listopadowego. Nowy termin targów to 27 lutego - 5 marca 2022 r.

Jako przodująca na świecie wystawa Agritechnica jest miejscem spotkań całej branży maszyn rolniczych, a także wiodącą międzynarodową platformą biznesową. Zasadniczymi wymaganiami stawianymi: wystawcom, odwiedzającym i partnerom biznesowym w celu umożliwienia im spotkania na hanowerskich targach są szczepionki i strategie testowe, które zostały wprowadzone w życie w Niemczech, Europie i na świecie. Naszym priorytetem jest zapewnienie wystawcom i odwiedzającym pewności planowania, ale obecnie tak nie jest. W konsekwencji decyzja o odroczeniu targów Agritechnica została podjęta przez organizatora w ścisłej współpracy z radą doradczą wystawców i VDMA jako partnerem branżowym - powiedział dr Reinhard Grandke, dyrektor generalny DLG.

Jesteśmy przekonani, że do późnego lata, czyli ostatecznego terminu rejestracji wystawców na targi Agritechnica 2022, będziemy w stanie zapewnić naszym wystawcom i odwiedzającym przejrzystość niezbędną dla pewności w ich planowaniu - dodał szef Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego.

Dla naszej branży Agritechnica jest i pozostanie niekwestionowanym okrętem flagowym na światowych targach międzynarodowych. W ścisłej współpracy z DLG zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby opracować koncepcję imprezy na tę jesień, która będzie odpowiednia na pandemię. Trzecia fala pandemii trwa obecnie z pełną mocą. Ale przede wszystkim to rozczarowująca polityka szczepień w niemieckich rządach federalnych i regionalnych, która niestety na razie nas spowolniła. Spoglądamy teraz na wiosnę 2022 r. z nowym rozmachem i nową energią, abyśmy mogli wspólnie świętować Agritechnicę, jaką znamy i kochamy - powiedział Anthony van der Ley, prezes VDMA.

Od listopada 2021 r. platforma cyfrowa DLG będzie oferować program informacji fachowej i technicznej jako element towarzyszący, który ma wzmocnić zasięg targów Agritechnica, oferując jednocześnie jej użytkownikom miejsce z nowymi możliwościami nawiązywania kontaktów.

Wpływ na decyzję organizatora też zapewne miały oficjalne deklaracje rynkowych gigantów o rezygnacji z udziału w tegorocznych wystawach międzynarodowych. Mamy nadzieję, że nowy termin pozwoli na ich uczestnictwo.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
5/2024

Amazone Crop Care Tour

Poczciwy poznaniak sieje pszenicę jarą

Wynajem krótkoterminowy ciągników Claas

Trendy i rozwiązania techniczne rolnictwa cyfrowego

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT