Agritechnica przeniesiona na 2022 rok

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Przemysław Olszewski | olszewski@rpt.pl
30-03-2021,8:00 Aktualizacja: 30-03-2021,10:47
A A A

Informacja ta wisiała w powietrzu. Zaplanowane dopiero na połowę listopada br. największe na świecie targi techniki rolniczej dość szybko skapitulowały wobec trwającej pandemii koronawirusa. Organizator podjął decyzję o przesunięciu imprezy o nieco ponad trzy miesiące.

DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) odracza targi Agritechnica. Jak tłumaczy organizator, to ze względu na wciąż trwającą pandemię, a także niezadowalający obecnie postęp programów szczepień, zarówno w Niemczech, jak i za granicą. DLG, VDMA (Europejskie Zrzeszenie Producentów Sprzętu Rolniczego) i komitet doradczy wystawców Agritechnica stwierdziły, że obecnie nie ma wystarczającej pewności planowania w przypadku wariantu listopadowego. Nowy termin targów to 27 lutego - 5 marca 2022 r.

Jako przodująca na świecie wystawa Agritechnica jest miejscem spotkań całej branży maszyn rolniczych, a także wiodącą międzynarodową platformą biznesową. Zasadniczymi wymaganiami stawianymi: wystawcom, odwiedzającym i partnerom biznesowym w celu umożliwienia im spotkania na hanowerskich targach są szczepionki i strategie testowe, które zostały wprowadzone w życie w Niemczech, Europie i na świecie. Naszym priorytetem jest zapewnienie wystawcom i odwiedzającym pewności planowania, ale obecnie tak nie jest. W konsekwencji decyzja o odroczeniu targów Agritechnica została podjęta przez organizatora w ścisłej współpracy z radą doradczą wystawców i VDMA jako partnerem branżowym - powiedział dr Reinhard Grandke, dyrektor generalny DLG.

Jesteśmy przekonani, że do późnego lata, czyli ostatecznego terminu rejestracji wystawców na targi Agritechnica 2022, będziemy w stanie zapewnić naszym wystawcom i odwiedzającym przejrzystość niezbędną dla pewności w ich planowaniu - dodał szef Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego.

Dla naszej branży Agritechnica jest i pozostanie niekwestionowanym okrętem flagowym na światowych targach międzynarodowych. W ścisłej współpracy z DLG zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby opracować koncepcję imprezy na tę jesień, która będzie odpowiednia na pandemię. Trzecia fala pandemii trwa obecnie z pełną mocą. Ale przede wszystkim to rozczarowująca polityka szczepień w niemieckich rządach federalnych i regionalnych, która niestety na razie nas spowolniła. Spoglądamy teraz na wiosnę 2022 r. z nowym rozmachem i nową energią, abyśmy mogli wspólnie świętować Agritechnicę, jaką znamy i kochamy - powiedział Anthony van der Ley, prezes VDMA.

Od listopada 2021 r. platforma cyfrowa DLG będzie oferować program informacji fachowej i technicznej jako element towarzyszący, który ma wzmocnić zasięg targów Agritechnica, oferując jednocześnie jej użytkownikom miejsce z nowymi możliwościami nawiązywania kontaktów.

Wpływ na decyzję organizatora też zapewne miały oficjalne deklaracje rynkowych gigantów o rezygnacji z udziału w tegorocznych wystawach międzynarodowych. Mamy nadzieję, że nowy termin pozwoli na ich uczestnictwo.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
4/2024

Polska premiera siewnika Amazone Precea TCC 9000

Tendencje na światowym rynku techniki rolniczej

Jak powstał agregat do pasowej uprawy konopi?

John Deere współpracuje ze SpaceX

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu