Ważny apel do mieszkańców wsi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-04-2021,9:30 Aktualizacja: 06-04-2021,13:36
A A A

Szczepionka jest nadzieją na powrót do normalności. Jako naukowiec ufam moim kolegom, którzy stworzyli szczepionkę na SarsCov2, jest ona bezpieczna - przekonuje prof. dr hab. Krzysztof Niemczuk.

Dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, lekarz weterynarii, ale jednocześnie - jak sam deklaruje - naukowiec zajmujący się wirusami ponowił swój apel o przyjmowanie szczepionki na koronawirusa.

- Szczepionka jest nadzieją na powrót do normalności. Apelując do wszystkich, zwracam się szczególnie do was, młodzi mieszkańcy wsi, abyście namawiali do szczepień waszych rodziców, a przede wszystkim waszych dziadków - rolników seniorów. Szczepimy się! Dajmy sobie szansę! - przekazuje prof. Niemczuk.

koronawirus w kościele w sułowie, zakażenie koronawirusem, koronawirus

Mieszkańcy wsi na mszy w kościele, a księża z koronawirusem

Sanepid w Miliczu na Dolnym Śląsku szuka osób, które 12, 13 i 14 marca przyjmowały komunię świętą podczas mszy w kościele w Sułowie. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u księży z tej parafii. "Państwowy Powiatowy Inspektor...

Jak poinformował rząd, w drugim kwartale tego roku w nową fazę realizacji wejdzie Narodowy Programu Szczepień. Przede wszystkim zwiększy się liczba punktów szczepień, ale też personelu, który kwalifikuje do szczepień oraz sama kadra szczepiąca.

- Do końca drugiego kwartału chcemy zaszczepić 20 mln osób, a do końca sierpnia - wszystkich chętnych. Chcemy działać jak najszybciej, bo każdy dzień pandemii przynosi straty - stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Do tej pory szczepienia odbywały się m.in. w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, stacjonarnych placówkach medycznych (np. Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej), szpitalach rezerwowych i węzłowych.

Uruchomiono też wyjazdowe zespoły szczepiące. Ale w drugim kwartale poszerzony będzie katalog miejsc, w których można będzie się zaszczepić.

Krzysztof Niemczuk, lekarze weterynarii, hodowla norek, pandemia koronawirusa

Lekarze weterynarii zwalczający koronawirusa "wchodzą" na listę szczepień

Proponuje się uzupełnienie kolejności szczepień przeciwko COVID-19 o urzędowych lekarzy weterynarii oraz osoby zatrudnione w IW, zaangażowane w kontrolę występowania zakażenia SARS-CoV-2 u norek i zwalczanie ognisk tej choroby. Uzupełnienie...

Szczepionkę Polacy będą mogli przyjąć w: przychodniach POZ (i innych stacjonarnych placówkach medycznych), szpitalach rezerwowych, szpitalach powiatowych (w każdym powiecie 1 szpital), punktach samorządowych (w każdym powiecie 1 punkt samorządowy), punktach drive thru, zakładach pracy, aptekach.

Szczepienia będą się również odbywały w miejscach działalności samodzielnych ratowników medycznych i pielęgniarek.

- Według danych producentów, w kwietniu do Polski ma przyjechać ok. 5 mln dawek szczepionek. A ilości deklarowane sięgają 7 mln - poinformował pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj