PSL żąda interwencji ministra w sprawie grypy ptaków

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Edyta Roś PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
21-04-2021,12:30 Aktualizacja: 21-04-2021,12:33
A A A

Po raz kolejny wzywamy rządzących do zajęcia się problemami dotyczącymi wsi. Apelujemy do ministra rolnictwa i żądamy od niego interwencji w sprawie panującej ptasiej grypy - podkreślili politycy PSL.

Poseł Stefan Krajewski podkreślił w Sejmie, że po raz kolejny posłowie Koalicji Polskiej - PSL muszą wzywać rządzących do zajęcia się problemami i tematami wsi. - Dziś upominamy się o drobiarzy, których interes przez panującą ptasią grypę jest zagrożony - mówił.

gryp ptaków, Powiat żuromiński, powiat mławski, Jerzy Rzymowski

Więźniowie na pomoc w walce z chorobą? AGROunia pokazuje dziurawe maty

O skierowanie do pracy przy wynoszeniu uśmierconego drobiu więźniów wystąpił starosta żuromiński. A będący tam ostatnio działacze AGROunii wytykają fikcyjne działania służb państwowych. Powiat żuromiński oraz sąsiedni mławski na Mazowszu to...

Według polityka, rząd nie reaguje w tej sprawie. - Nie ma pomocy w bioasekuracji. Nie ma wsparcia Inspekcji Weterynaryjnej - wskazał.

Miłosz Motyka, rzecznik ludowców zapowiedział, że posłowie Koalicji Polskiej będą przedstawiali sprawę podczas posiedzenia komisji rolnictwa.

- Ale już dzisiaj chcieliśmy zaapelować do pana ministra rolnictwa Grzegorza Pudy i żądać od niego jasnej interwencji w tej sprawie. Jeżeli rząd znajduje miliardy złotych, które wyrzuca w błoto budując wieże w Ostrołęce, to powinny się one znaleźć również dla polskiej wsi - oświadczył.

Robert Telus (PiS), szef sejmowej komisji rolnictwa podkreślił, że ptasia grypa jest bardzo poważnym problemem, którym ministerstwo rolnictwa się zajmuje. - Zajmuje się tym zarówno Główny Lekarz Weterynarii, jak również minister rolnictwa - podkreślił. Polityk dodał, że ostatnio rozmawiał z szefem resortu rolnictwa o tym problemie. - I minister przygotowuje również pakiet pomocowy dla tych osób, które zetknęły się z ptasią grypą - poinformował.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA