Notowania drobiu odnotowały niewielki spadek

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
24-08-2023,15:30 Aktualizacja: 24-08-2023,13:01
A A A
Krajowe ceny żywca drobiowego w drugim tygodniu sierpnia odnotowały kolejny, lecz tym razem niewielki spadek. Wyjątek stanowią gęsi tuczone, które w ciągu tygodnia podrożały o 2,5%.
 
Zakłady monitorowane w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach od 7 do 13 sierpnia odnotowały dalsze spadki większości gatunków drobiu.
 
Kurczęta brojlery skupowano średnio po 5,39 zł za kg, czyli o 0,2% taniej niż tydzień wcześniej oraz o 2% niż przed miesiącem. Cena ta była jednocześnie o 11% niższa niż przed rokiem.
 
ceny drobiu, żywiec drobiowy, indyki, kurczęta, tuszki, brojlery, eksport, import, Polska

Kurczęta, indyki, gęsi i kaczki ponownie tanieją

Ceny zakupu żywca drobiowego w pierwszym tygodniu sierpnia ponownie spadły. Taki sam trend dotyczy mięsa drobiowego.    W Polsce w dniach od 31 lipca do 6 sierpnia odnotowano kolejny spadek sen skupu drobiu. Cena kurcząt brojlerów...
Indyki, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, skupowano średnio po 6,16 zł za kg. Ich cena była o 1% niższa niż przed tygodniem i aż o 10% niż miesiąc wcześniej oraz o 28% niż przed rokiem.
 
Za gęsi tuczone dostawcy uzyskiwali średnio 15,52 zł za kg, czyli o 2,5% więcej niż przed tygodniem, ale o 1,3% mniej niż przed miesiącem i o 3% niż przed rokiem.
 
Cena kaczek brojlerów w ciągu tygodnia spadła o 1% do wartości 7,30 zł za kg. Była ona o 4% niższa niż przed miesiącem i o 1% niż w tym samym okresie ubiegłego roku.
 
W drugim tygodniu sierpnia tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 8,14 zł za kg. Cena ta była odpowiednio o 1% i 9% niższa niż tydzień i miesiąc wcześniej. 
 
Tuszki indyków zbywano po 13,74 zł za kg, czyli o 4% taniej niż zarówno tydzień i miesiąc wcześniej. Tuszki kurcząt, podobnie jak tuszki indyków, były o 11% tańsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. 
 

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pięć kroków do sukcesu

-Dzięki dywersyfikacji nadal tuczy

-Audyt rzeźniany 

-ASF znów w natarciu

-Biogazownie - zasada działania

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2023

Hoduj z głową bydło:

-Wspólny cel, czyli zdrowe racice

-Mimo kryzysu dopiął swego

-W budkach mają komfortowo

-Aby krowy wygonie leżały

-Różne sytuacje doju

 

PRENUMERATA